Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Cannes’ın bu yılki görünümü

15 Mayıs 2012 00:00
Cannes Film Festivali, yönetmenlerin “hakiki” yıldız olduğu nadir sinema etkinliklerinden biri. Bununla birlikte Cannes’da; uzun kırmızı halısı, magazincilerin ve sinemaseverlerin fotoğraf makinelerinin patlayan flaşları ve festival sonunda ödüllendirmek üzere iki performans seçen jürisi ile spot ışıkları altındaki aktör ve aktrisler için de bir meydan var.

Bu yıl Altın Palmiye peşinde koşacak filmlerde, çok çeşitli yelpazede oyuncu rol alıyor: Çok azı dünya çapında ünlü, bir kısmı kendi ülkesinde tanınıyor ama yurtdışında az biliniyor, bir kısmı ise hiç bilinmiyor ve büyük bir patlama yapma peşinde.

Merakla beklenen yetenekler arasında, sanatsal itibar için çabalayan birkaç genç oyuncu, Cannes’ın demirbaşı, Romanyalı genç bir oyuncu, yaşlanan Amerikalı bir aktör, Hollywood’un en sevdiği Fransız aktris ve Koreli enerjik bir esas oğlan bulunuyor. Kimlerden mi bahsediyoruz, bir bakalım...

» Marion Cotillard, - “Rust and Bone”
Hollywood’un en sevdiği Fransız aktris, Jacques Audiard’ın romantik melodramında canlandırdığı belden aşağısı felçli bir kadın rolüyle ilk kez Cannes’ın yarışma bölümünde. Bakalım, Colillard, Oscar heykelciğinin yanına bir de Altın Palmiye koyabilecek mi?

» Cristina Fluter, “Beyond the Hills”
Romanyalı genç aktris, Cristian Mungiu’nun yeni filminde, cinli olduğundan şüphelenilen bir kadını oynuyor.


Yandex.Metrica