Altın Portakal a ‘Yazı Tura’ damgası posteri “Yazı Tura” Uğur Yücel’e En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo dallarında ödül kazandırdı. Filmin başrol oyuncusu Olgun Şimşek de En İyi Erkek Oyuncu ödülünü aldı. “Yazı Tura” filmi ayrıca En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Bahri Beyat’a ve Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Eli Mango’ya da ödül getirdi.

Yönetmenliğini Uğur Yücel’in yaptığı film ayrıca En İyi Makyaj ve Saç, Miksaj, Kurgu, Kostüm Tasarımı, ve Erkan Oğur’un yaptığı müzikleriyle de ödüle layık görüldü. En İyi Kadın Oyuncu ise “Meleğin Düşüşü” filmindeki rolüyle Tülin Özen seçildi.

En İyi Film Şarkısı dalında ise “Mustafa Hakkında Her Şey” filmindeki çalışmalarıyla Mor ve Ötesi ödül aldı. Behlül Dal Jüri Özel Ödülü Çağan Irmak’ın yönettiği, “Mustafa Hakkında Her Şey” filmi alırken, Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü’ne de Semih Kaplanoğlu’nun “Meleğin Düşüşü” filmi layık görüldü. Halk Jürisi Ödülü’nü de Yavuz Özkan’ın yönettiği “Hayal Kurma Oyunları” adlı film kazandı. Kaynak : Ntvmsnbc

Son Yorumlar

Yandex.Metrica