Siyasilerden Yeşilbaş'a tebrik mesajı posteri Ankara- Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Gül, 65. Cannes Film Festivali'nde "Sessiz" (Be Deng) filmiyle, kısa metrajlı filmler kategorisinde "Altın Palmiye" ödülüne layık görülen Rezan Yeşilbaş'a bir telgraf gönderdi. Cumhurbaşkanı Gül telgrafında, Türk sinemasının uluslararası alandaki başarılarına bir yeni halka daha ekleyen Rezan Yeşilbaş'ı, bu önemli ödülü kazanmasından dolayı tebrik ettiğini bildirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Erdoğan, Cannes Film Festivali'nde, kısa metrajlı filmler kategorisinde "Sessiz" filmiyle Altın Palmiye ödülüne layık görülen Rezan Yeşilbaş'a bir kutlama mesajı gönderdi. Başbakan Erdoğan, Yeşilbaş'ın ödül almasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken yönetmenin başarılarının devamını diledi.


Kılıçdaroğlu: Armağanı çok anlamlı

Öte yandan CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu da bir Türk yönetmenin daha Altın Palmiye ödülü almasının ve ödülü 'ülkesinin sessiz ve yalnız bırakılmış kadınlarına' armağan etmesinin çok önemli ve anlamlı olduğunu ifade ederek şunları kaydetti:

"Çünkü günümüzde, AKP iktidarında kadın, sanat ve sanatçı baskı altındadır, hakaret görmektedir, aşağılanmaktadır. İşte Altın Palmiye ödülü, birincilik ödülü böyle bir süreçte yönetmenimize verilmiştir. Jüri başkanlığını Belçikalı Jean-Pierre Dardenne'in yaptığı kısa metrajlı filmler dalında toplam 4 bin 500 film arasından seçilen ve yarışan 10 filmden biri olan kısa metrajlı 'Sessiz' filminin yönetmeni Rezan Yeşilbaş'ın ödülünü alırken söyledikleri herkesi bir kez daha vicdanıyla baş başa kalmaya ve düşünmeye çağırmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Rezan Yeşilbaş'ı, başrol oyuncuları Belçim Bilgin ve Cem Bender ile 'Sessiz' filmine emeği geçenleri, katkıda bulunanları içtenlikle kutluyor, hepsine ve sanatseverlere, sanatçılara, kadınlara sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum."
Kaynak : Cumhuriyet

Son Yorumlar

Yandex.Metrica