Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Sen Aydınlatırsın Geceyi çekimleri başladı

8 Haziran 2012 00:00

Onur Ünlü, merakla beklenen yeni filminin çekimlerine Manisa’nın Akhisar ilçesinde başladı.
Siyah beyaz olacak olan filmin senaryosu da Onur Ünlü’ye ait. Hikâyenin geçtiği Akhisar, aynı zamanda yönetmen Ünlü’nün babasının memleketi. Filmin ana mekânlarından biri Onur Ünlü’nün çocukken yazlarını geçirdiği bir ev.

"Sen Aydınlatırsın Geceyi", karakterlerin tamamının süper kahraman olduğu bir çeşit aşk hikâyesi. Karısını çok seven bir adamın hikâyesi. Duvarların içinden geçebilen bir yan hakem; nesneleri oynatabilen bir kadın; zamanı durduran bir kız; bir dev; bir görünmez öğretmen ve benzeri karakterler var bu hikâyede. Adam karısını çok sevmektedir, karısı onu aldatır, olaylar gelişir.

Eflatun Film’in yapımcısı olduğu "Sen Aydınlatırsın Geceyi", "Polis", "Güneşin Oğlu", "Beş Şehir", "Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi"nin ardından Ünlü’nün beşinci filmi. Çekimleri 20 Haziran’da sona erecek olan filmin başlıca rollerinde Ali Atay, Demet Evgar, Damla Sönmez, Ezgi Mola, Derya Alabora, Ercan Kesal, Ahmet Mümtaz Taylan, Ayşenil Şamlıoğlu, Nadir Sarıbacak, Cengiz Bozkurt, Serkan Keskin ve Tansu Biçer yer alıyor.

Film adını Cevat Çapan’ın, Shakespeare’in sonelerinin derlemesinden oluşan aynı adlı kitabından alıyor.Yandex.Metrica