Film festivali var sineması yoktu posteri Türkiye'de sinema salonu olmadığı halde 7 yıldır film festivali düzenlenen Mardin, 30 yıl aradan sonra sinemasına kavuştu. Mova Park içerisinde açılan sinema salonu, modern görüntüsü ile büyük beğeni topladı.

Tarihi, mimari ve kültürel yapısı ile sayısız film, dizi, belgesel ve klip çekimlerine ev sahipliği yapan Mardin'de yaşayan vatandaşlar artık vizyona girecek filmleri izlemek için komşu illerle gitmeyecek. Şehir, 30 yıl sonra sinema salonuna kavuştu.

#video#63498 #Video için tıklayınız...#

Önceki hafta açılışı yapılan Mova Park bünyesinde hizmete giren Cinemall, en ileri ses ve görüntü sistemi ile donatılmış 6 sinema salonundan oluşuyor. Cinemall, sinemaseverlere aynı zamanda 3D gibi son sistem teknoloji ile film izleme ayrıcalığı yaşatıyor.

Cinemall hakkında gazetecilere bilgi veren Movapark ortaklarından Kenan Çelik, kendi yaşadığı şehir olan Mardin'de yıllarca vizyona giren filmleri ya Diyarbakır'a ya da İstanbul, Ankara gibi şehirlere giderek izleme imkanı bulduklarını belirtti. Çelik, Mardin'deki bu eksikliği giderdikleri için kendilerini mutlu hissettiklerini söyledi. Mardin'de daha önce çok sayıda açık hava sineması olduğunu anlatan Çelik, "Ancak son 30 yıl içinde bütün sinemalar bir bir kapanmış ve çekilen dizi ve filmlerle adeta film platosuna dönüşen tarihi şehirde bir tane bile sinema salonu kalmamıştı. 7 yıldır ilimizde düzenlenen sinema festivali ne yazık ki sinema salonu olmayan bir şehirde yapılıyordu. Doğu'nun yeni yıldızı Mova Park rüyaları gerçekleştirerek sinemaseverlere Türkiye'deki bütün sinemalarında vizyona giren filmleri aynı zamanda Mardin'e getiriyor." dedi. Kaynak : Habertürk

Son Yorumlar

Yandex.Metrica