TV dizisi yapımcıları dernek kurdu posteri Televizyon dizisi yapımcıları, mesleki dayanışma ve işbirliği ortamını yaratmak, yapımcıların çalışma ilişkilerinde, ortak ekonomik ve sosyal haklarını korumak ve geliştirmek amacıyla Yapımcılar Derneği’ni kurdu.

Kurucu , Geçici yönetim kurulu başkanlığını Birol Güven’in yaptığı derneğin kurucuları arasında Faruk Turgut, Ali Gündoğdu, Mehmet Fatih Aksoy, Erol Avcı, Nilgün Sağyaşar, Timur Savcı, Türker İnanoğlu, Osman Sınav, Şükrü Avşar, Ekrem Çatay, Kerem Çatay, Murat Tokat, Necati Akpınar ve Özge Şen yer alıyor.

Derneğin kuruluş amacı ve misyonuyla ilgili açıklamada şunlar belirtildi: ‘’Yapımcılar Derneği, sektöre ilişkin yasa, yönetmelik gibi hukuki metinlerin üretiminde etkin görev almayı hedeflemektedir. Üretim sonrası sinema eserleri için toplanıp dağıtılacak olan telif bedellerinin belirlenmesinde aktif rol alacaktır. Yapımcılar Derneği, televizyon ve sinema endüstrisine ilişkin her türlü konuya ve soruna doğrudan müdahale etmeyi; çözüm üretmeyi, uzlaşılar sağlamayı ve belirleyici olmayı; film, dizi gibi her türlü görsel-işitsel eser üretiminde koşulların ve çalışma ilişkilerinin belirlenmesinde söz sahibi olmayı amaçlamaktadır.” Kaynak : Habertürk

Son Yorumlar (2)

ekahyaoglu 23 Ocak 2018 09:38:36

8

Hayırlı olsun başarılar tebrikler

anelka39 avatar anelka39 04 Ağustos 2012 00:37:49

10

örgütlenmeleri çok doğru

Yandex.Metrica