Ferzan Özpetek posteri Roma’da yaşayan Türk yönetmen Ferzan Özpetek, yeni filmi “Karşıdaki Pencere”nin dağıtımı için Mikado şirketi ile anlaştı.

Daha önceki filmlerinin dağıtımı Medusa şirketi tarafından yapılan Özpetek, Mikado’yu tercih etmesinin en önemli sebebini, “kalite” olarak açıkladı. İtalya’da yapımcılar, filmin maliyetinin büyük bölümünü dağıtımcılardan sağlarken, Özpetek’in yaklaşık 4 milyon dolar tutacağı söylenen yeni filminin maliyeti de Mikado tarafından karşılanacak. Yapımcı Tilde Corsi ile çalışan Özpetek, Gianni Romoli ile yazdığı “Karşıdaki Pencere”nin senaryosunun bitmek üzere olduğunu belirtti.

Özpetek, filmin konusuna ilişkin olarak, “Genç bir çiftin yaşlı bir adam sayesinde eski nesli tanıması. Her zaman olduğu gibi, duyguların ön plana çıktığı, ağlama sahnelerinin bol olduğu bir film” ifadesini kullandı. Ağustos ayında çekimlerine başlanması planlanan filmin kadın başrol oyuncusu olarak, İtalyanların günümüzdeki en gözde oyuncularından Giovanna Mezzogiorno seçilirken, erkek oyuncu için henüz kesin karara varılamadı.

Bu arada, Cannes Film Festivali’ndeki sinema bültenlerinde David Rooney adlı sinema eleştirmeni Ferzan Özpetek’e övgüler yağdırdı. Özpetek’in “Cahil Periler” adlı filmiyle gişe rekorları kırdığını hatırlatan Rooney, “Özpetek, bu kez yeni penceler açacak” ifadesini kullandı. “Cahil Periler”, İtalya’da 9 milyon dolar hasılat yapmıştı Kaynak : www.intersinema.com

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 25 Mart 2009 20:42:03

iftihar kaynağımız. özellikle uluslararası arenada

Yandex.Metrica