Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ferzan Özpetek ten yeni bir selam

23 Şubat 2005 00:00
Senaryosunu Gianni Romoli ile birlikte yazdıkları ‘Cuore Sacro’ filminin müziği Andrea Guerra’ya ait. Barbora Bobulova, Lisa Gastoni, Andrea Di Stefano, Massimo Poggio, Erica Blanc, Dugay Comencini, Michela Cescon, Stefania Spugnini başlıca rolleri paylaşıyor.

Ferzan Özpetek filmin Roma’daki basın tanıtımı sırasında, “Bu benim en zor filmim oldu. Bu filmi beş yıl önce çekmek istemiştim. O sıralar ana karakteri İstanbul’da yaşayan bir sanayici olarak düşünmüştüm, ama olmadı. Ancak şimdi çekebildim. Çünkü bu filmi yapmam artık şart olmuştu. İzleyenlerden aldığım tepkiler, bu filmin hazmedilmesi için biraz zaman gerekeceğini düşündürdü bana. Ben hiçbir zaman sokaktaki insanın sorunlarını doğrudan sinemaya taşımak için söz veren bir yönetmen olmadım. Daha çok, bireylerin kimlik bunalımlarına, onların duyguları üzerinden konuşarak yaklaşıyorum. Mantıksal bir patikada yol almıyorum, duyguları kışkırtarak film çekiyorum” dedi.

‘Kutsal Yürek’, başarılı bir iş kadınının yaşadığı kimlik bunalımı sonrasında, herşeyi bir kenara iterek yoksullukla mücadele eden insanlarla yaşamayı tercih edişini anlatıyor.Yandex.Metrica