Akün Sineması'ndan Hüzünlü Veda posteri “Hababam Sınıfı” ile 27 yıl önce seyircilerine merhaba diyen Akün Sineması, aynı filmle perdelerini bir daha açılmamak üzere indirdi. Akün Sineması’nın dün akşamki son seansında, sinemanın 1975 yılındaki açılış filmi olan ve 26 hafta gösterimde kalan Hababam Sınıfı, Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla gösterildi.
       İzleyicilerine veda niteliği taşıyan özel gösterime Ankaralı sinemaseverler büyük ilgi gösterdiler. 911 koltuk kapasitesine sahip salonun tamamı doldu. İzleyicilerinden bazıları çektikleri fotoğraflarla Akün Sineması’nı ölümsüzleştirdiler. Ücretsiz olarak düzenlenen veda gecesinde izleyicilerin Akün Sineması ile ilgili anılarını aktarmaları için bir masa oluşturuldu.
       
SİNEMA ÇOK, SEYİRCİ AZ
       Hababam Sınıfı ile perdeleri son kez açan sinema, izleyicilerinin alkışları arasında bir daha açılmamak üzere perdeleri indirdi. Akün Sineması İşletmecisi Sadi Erata, sinemanın 27 yıldır hizmet verdiğini belirterek, seyirci sayısına göre sinema sayısının çok fazla olduğuna işaret etti.
       Akün Sineması’nda gösterime giren çok sayıda filme büyük ilgi gösterildiğini söyleyen Erata, “Vizontele’yi 3 haftada 100 bin, Eşkıya’yı 7 haftada 127 bin, Arabesk’i 134 bin kişi izlerken, Şampiyon, Bir Yıldız Doğuyor, Grease, Blues Brothers gibi filmler de sinemaseverler tarafından unutulmayan filmler arasında yer alıyor” diye konuştu. Akün Sineması’nın çok sayıda sinemaseverde güzel anılar bıraktığını da kaydeden Erata, “Akün bir markaymış. Şanı şerefi ile kapanıyor” dedi. Kaynak : www.ntvmsnbc.com

Son Yorumlar

Yandex.Metrica