Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dokuz Hayata bir Altın Leopar

14 Ağustos 2005 00:00
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü, ‘Nine Lives’ filminin 9 kadın oyuncusu, kolektif oyunculuktaki başarıları nedeni ile ekip halinde kazandılar. (Glenn Close, Holly Hunter, Robin Wright Penn, Sissy Spacek, Kathy Baker, Amy Brenneman, Elpidia Carrilo, Lisa Gay Hamilton ve Armanda Seyfried)

Güçlü oyuncuları bir araya getiren film, birbirinden farklı görünmekle birlikte, kritik noktalarda hayatları kesişen dokuz kadının hikayesini anlatıyor.

Gümüş Leopar Ödülü’nü ise üç film paylaştı: Türkiye doğumlu Almanya’da yaşayan yönetmen Yılmaz Arslan’ın ‘Fratricide’ (Kardeş Katili), Alman yönetmen Florian Hoffmeister’ın “3 Grad kälter” (3 Derece daha soğuk) ve İranlı yönetmen Bizhan Mirbaqeri’nin ‘Ma Hameh Khoubim’ (Bizler iyiyiz).

Jüri Özel Ödülü’nü ise Japon yönetmen Nobuhiro Suwa’nın ‘Un Couple Parfait’ (Mükemmel ikili) filmi kazandı. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü Patrick Drolet, Kanada yapımı ‘La Neuvaine’ filmindeki rolü ile kazandı. İki genç oyuncu, Marco Grieco (La Guerra di Mario) ve Xevat Geçtan (Fratricide) Özel Mansiyon ödülleri kazandılar.Yandex.Metrica