Altın Koza'da yarışacak öğrenci filmleri belli oldu posteri

Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, 17 – 23  Eylül 2012 tarihleri arasında düzenlenecek 19. Altın Koza Film Festivali kapsamındaki ‘Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’ ön değerlendirme sonuçlarının belli olduğunu açıkladı.


Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, ülkemizdeki güzel sanatlar ile iletişim fakültelerinin

sinema – televizyon bölümlerine devam eden öğrencilerin katılabildiği ve filmlerin belgesel, canlandırma, deneysel, kurmaca dallarında değerlendirildiği yarışamaya bu yıl, ülkemizdeki çeşitli üniversitelerden dört dalda 170 eserin başvurduğunu; eserlerden 10 tanesinin kurmaca, 9 tanesinin deneysel, 5 tanesinin canlandırma ve 6 tanesinin deneysel dalda yarışmaya hak kazandığını açıkladı.

Yarışmanın ön değerlendirme kurulunda Selim Demirdelen (yönetmen), Ceylan Özçelik (Sinema Yazarı - SİYAD), Asiye Dinçsoy (Oyuncu) yeraldı.

Finalist filmleri değerlendirecek isimler ise, Veli Kahraman (Sanat Yönetmeni - Yönetmen), Lamia Karaali (Canlandırma Yönetmeni), Türkan Derya (Yönetmen), Nadir Öperli (Yapımcı – Sinema Yazarı) ve Nesrin Cavadzade (Oyuncu)’den oluşuyor.

ÖĞRENCİ FİLMLERİNE DESTEK YİNE ALTIN KOZA’DAN...

Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması’nda her dört dalda ‘En İyi Film’ seçilen esere 7.500 TL ödül veriliyor. Yine finale kalan her film için 500 TL ‘lik gösterim bedeli ödenmesi de sadece Altın Koza’ya ait bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Eser sahibi öğrenciler her yıl olduğu gibi festivalde konuk edilerek yurtiçi ve yurtdışındaki sektör profesyonelleriyle bir araya gelecekler. Eserlerinin gösterimlerinin ardından çeşitli söyleşiler yapacak, etkinliklere katılacaklar.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica