Halkın Portakalı’nda Sertifika Heyecanı!  posteri

 

Törende kursiyerlere sertifikaları Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı&AKSAV Şeref Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Akaydın tarafından sunulacak.

Festival yönetimiyle işbirliği halinde öncülük görevini üstlenerek projeye büyük güç katan Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üye ve görevlileri de sertifika töreninde hazır bulunacaklar. Akdeniz Üniversitesi’nden Prof. Dr. M. Bilal Arık’ın da bir konuşma yapacağı törende, ders programını başarıyla uygulayan eğitimcilere de plaketleri sunulacak.  

Geçen yılın filmleri izlendi

Halkın Portakalı atölye çalışmaları kapsamında uzman eğitimciler tarafından  “senaryo”,  “kurgu”,  “ses ve görüntü”, “film yapımı”, “sinematografik anlatım” dallarında verilen derslere ilgi üçüncü haftasında eksiksiz devam etti. 14 Ağustos Salı günü geçen yılın Halkın Portakalı yarışmasında dereceye giren “Rengim”, “Gül ve Silah” ve “Kumanda” adlı filmlerin gösterimleri de yapıldı. Atölye çalışmaları süresince öğrenilen bilgilerin  sınanması amacını da taşıyan gösterimler, kursiyerler tarafından dikkatle izlendi.
 
İlk üçe 60 bin TL ödül

Grupların şekillenmeye başladığı Halkın Portakalı atölyesinde film çekimlerine 27 Ağustos’ta başlanacak. Çekimleri tamamlanan ve festival programı kapsamında gösterime giren filmler Halkın Portakalı için yarışacak. Yarışma sonunda birinci gelen filme 30 bin,  ikinci filme 20 bin, üçüncü gelen filme 10 bin TL olmak üzere toplam 60 bin TL parasal ödül verilecek.

Kaynak : Altın Portakal

Son Yorumlar

Yandex.Metrica