Masal dünyasının diğer kahramanlarının da yer aldığı Keloğlan Kara Prens’e Karşı’da Keloğlan’ın rakibi Kara Prens rolünü Özcan Deniz üstleniyor. Filmin diğer baş rol oyuncuları Ahu Türkpençe, Petek Dinçöz ve Bülent Polat. Zeyno Gönenç, Devrim Saltoğlu, Cenk – Erdem, Osman Yağmurdereli, Vatan Şaşmaz ve Necmi Yapıcı’nın konuk oyuncu olarak yer aldığı filmde, Kara Prens’in ablası Makarena’yı Nükhet Duru, Padişah’ı Gazanfer Özcan, Sultan’ı Ayşen Gruda, Pamuk Prenses’i Sinemis Candemir, Külkedisi’ni ise Ekin Türkmen canlandırıyor.

Energy Medya ve Prodüksiyon’un yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmeni, filmin aynı zamanda da senaryosunu kaleme alan Tayfun Güneyer. Çekimleri yaklaşık altı hafta sürecek olan filmin oldukça kalabalık bir oyuncu ve teknik kadrosu var. Yaklaşık 500 kişinin kamera önü ve arkasında çalıştığı filmin çekimleri, Belgrad Ormanları, Ağaçlı, Darphane-i Amire, Yedikule Zindanları ve İstanbul Üniversitesi’nin Beyazıt Kampüsü’nde gerçekleşiyor.

İzleyicileri zengin bir masal dünyasıyla buluşturacak olan filmin kostüm ve dekorları da geniş bir ekip tarafından özel olarak tasarlanıyor. (Kostümler için 5 bin metre kumaş kullanıldı)

Filmin bazı sahneleri için yurt dışından gelecek özel efekt ve animasyon uzmanları da filmin kadrosunda yer alıyor. Mehmet Ali Erbil ve Özcan Deniz’in Petek Dinçöz’ü alev saçan ejderhadan kurtarmaya çalıştığı dövüş sahneleri için 2 aylık bir ön çalışma yapıldı.

Bugüne ait bazı detayların da zekice hikâye edildiği Keloğlan Kara Prens’e Karşı, tüm aile fertlerinin birlikte izleyeceği oldukça eğlenceli film olacak.

Keloğlan Kara Prens’e Karşı, 6 Ocak 2006’da sinemaseverlerle buluşacak.

Son Yorumlar

Yandex.Metrica