Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İskenderiye Film Festivali'ne doğru

27 Ağustos 2012 17:07

 

Festivalin, 12-19 Eylül'de gerçekleşeceğini belirten Uluslararası İskenderiye Film Festivali Başkanı Velid Seyf, bu sene festivalin Türk filmleri ve Suriye devrim filmlerinin katılımıyla daha da güçleneceğine dikkati çekti.

İskenderiye Film Festivali'nin 7 yıl öncesine kadar kendi çabalarıyla ayakta kaldığını söyleyen Seyf, "Festival, Sinema Yazarları ve Sinema Eleştirmenleri Derneği Başkanı Memduh el-Lisi'nin girişimleriyle son 7 yıldır Maliye Bakanlığı'nın desteğini almaya başlamıştı. Bu yıl ise Kültür Bakanlığı'nın da katkısı ve yaklaşık 200 bin dolar bütçe ile festivalin açılışı gerçekleşecek" dedi.

Festivalin "insanlık onuru" sloganıyla düzenleneceğini anlatan Seyf, Türk sinemasının kalitesinden övgüyle söz ederek, "Türk sinema sektörünün geçen yıl ürettiği filmlerin sayısı beni gerçekten çok şaşırttı. Bu yıl festivalde özellikle Türk filmlerine ışık tutulacak" şeklinde konuştu.

3 Kasım'da Ed Hardy: Tattoo the World filminin gösterimiyle açılacak festivale, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 14 ülke katılacak.Yandex.Metrica