Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

2. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali Başlıyor

12 Eylül 2012 16:17

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi tarafından, Başakşehir Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen; Hukuk ve Sinemanın yan yana geldiği tek festival olan Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin ikincisi “Kadına Yönelik Şiddet ve Ayrımcılık” başlığı ile 26 Eylül – 4 Ekim 2012 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek.

Zengin Akademik Program

Festival, kısa metraj ve uzun metraj olmak üzere iki uluslararası yarışma ve  “Kadına Yönelik Şiddet ve Ayrımcılık” başlığı altında 50 farklı ülkeden katılımcıların bildirilerini okuyacağı Akademik programı ile de dikkat çekiyor.

Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Yarışması:

“En iyi kısa filme” 6.000 Amerikan Dolar para ödülü verilecek olan Uluslararası Altın Terazi Kısa Film Yarışması sonuçları belli oldu. (oyuncu) Ayça Damgacı, (senarist ve kısa film yönetmeni) Nazlı Elif Durlu ve (sinema yazarı ve SİYAD üyesi) Ceyda Aşar ‘dan oluşturulan ön jüri, Toplam 80 filmin başvurduğu yarışmada, 10 filmi finalist olarak belirledi.

Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması ve Festival Programı

Yarışma kapsamında oluşturulacak jüri kurulu tarafından belirlenecek en iyi filme 20.000 Amerikan Doları para ödülü verilecek olan Uluslararası Altın Terazi Uzun Metraj Film Yarışması finalistleri ve gösterim programı 14 Eylül saat 11.00 ‘de İstanbul Üniversitesi Mavi Salon’da gerçekleştirilecek olan Festival Basın Toplantısında duyurulacak.

 

Festival gösterim tarihlerini ve yerlerini www.icapff.com adresinden takip edebilirsiniz.Yandex.Metrica