TurkishFilmChannel, ortakları olan Altınsay Filmworks and Asi Film ile İstanbul ofisinin resmi açılışını duyuruyor

Istanbul 18 Eylül, 2012 - TurkishFilmChannel FILMPOT LLC tarafından ABD'nin Seattle kentinde Türk sinemasına dair artan izleyici talebini karşılamak için kuruldu. FILMPOT şirketi Temmuz 2012'de Türk Sinema ve TV dünyasının bilinen iki şirketi olan Altınsay Filmworks ve Asi Film ile ortaklık kurdu. TurkishFilmChannel bu ortaklık sonucunda yeni  şirket kimliği olan TFC Film Yapım Tic. Ltd. Şti. ve yeni İstanbul ofisinde uluslararası tecrübeye sahip ekibiyle yoluna daha güçlü devam edecek.  TurkishFilmChannel ortağı olan Hüseyin Karabey konuya ilişkin olarak "Bu proje ile seyircimiz nerede olursa olsun ona ulaşacağız." dedi.

TurkishFilmChannel - Türkiye'de üretilen filmlerin dünyaya online dağıtımında bir ilk

TurkishFilmChannel'ın amacı dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar izleyicilerin Türk filmlerine kolayca ulaşabilmelerini sağlarken haksahiplerine de yeni ve daimi bir gelir kaynağı yaratmak. Yönetmen ve yapım şirketleri gibi haksahipleri ile çalışan TurkishfilmChannel kaliteli Türk filmleri arayan online yayıncılar için de bir adres olmuş durumda.

TurkishFilmChannel ortağı İbrahim Altınsay: "TurkishFilmChannel ile birlikte Türkiye sinemasına dünya pazarlarından gelir sağlayacağız."

Türk film endüstrisi kalitesi ve büyüyen üretimi ile hem yerli hem yabancı izleyicilerin ilgisini çekiyor. Türkiye sineması Cannes, Sundance, Tribeca, Locarno, Toronto, Venice, Rotterdam, Berlin, Valencia gibi dünyanın en büyük festivallerinde ödüller kazanmaya devam ediyor.

TurkishFilmChannel kurucularından İlker Cengiz: "Türkiye'de üretilen kaliteli yapımlara Türkiye dışında da ilgi büyüyor ama bu filmlere ulaşmak halen zor. Amacımız filmlerimizi benim gibi yurtdışında yaşayanların, Türk filmlerine ilgi duyan yerli ve yabancı bütün sinemaverlerin seyredebilmesi için bütün dünyada ulaşılır kılmak". Dışişleri Bakanlığı'nın verilerine gore 4 milyonu Avrupa Birliği ülkelerinde, 300.000'i Kuzey Amerika'da, 150.000'i in Avustralya'da ve 200.000'i Ortadoğu'da olmak üzere yaklaşık 5 milyon vatandaşımız Türkiye dışında yaşıyor.

Türk filmleri online yayın yapan yayıncılar ile bütün dünyada ulaşılır hale geliyor

TurkishFilmChannel Amazon Instant VideoMUBI,  XimonWatchBox, IndieFlix ve YouTubegibi yayıncılarla geliştirdiği işbirliği ile Türk filmlerine online ulaşmak için tek kaynağı sağlıyor. Bu işbirlikleri ile kataloğundaki filmler bütün dünyada ulaşılır oluyor.

 

Türk Sinemasının ödüllü yönetmeni Zeki Demirkubuz "Hem sinema hem de iş dünyasındaki becerilerine güvenerek filmlerimi TurkishFilmChannel'a rahatlıkla emanet ediyorum."

TurkishFilmChannel bugüne kadar yirmiden fazla yönetmen ve yapım şirketi ile anlaşmalar yaptı. Bu anlaşmalar ile kataloğuna 62 film ve belgesel katan TurkishFilmChannel bir taraftan kataloğunu büyütürken bir taraftan da yeni yayıncıları yayın ağına katmak için çalışıyor. Bu faaliyetlerinin yanında TurkishFilmChannel Zeki Demirkubuz filmlerinin Kuzey Amerikadaki gösterimleri için 35 mm kopyalarını da New York'ta bulunduruyor.

TurkishFilmChannel Adana Film Pazarında

19. Altın Koza Film Festivali kapsamında bu yıl ilki düzenlenen film pazarına TurkishFilmChannel alıcı olarak davet edildi. 17-19 Eylül tarihleri arasında Adana'da bulunacak olan TurkishFilmChannel ekibi katılımcı yönetmen ve yapımcılarla filmlerinin dijital dağıtımı ve dijital korsanla mücadelesi için görüşmeler yaparak anlaşma zemini arayacak.

TurkishFilmChannel'ın diğer hizmetleri

Altınsay Filmworks ve Asi Film ortaklıkları ile yeni TFC ekibi yeni hizmetler de sunmaya başladı:

-          Dijital korsanlığa karşı koruma

-          Film festivallleri ile iletişim

-          Altyazılar ve kalite kontrolü

Son Yorumlar

Yandex.Metrica