Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

"Yaralı" Festivale Yetişiyor

3 Haziran 2002 00:00
Başrollerini Ferhat Gündoğdu, İpek Tanrıyar, Aslı Kökçe, Haldun Boysan Aysun Güven , Mete Dönmezer , Yılmaz Tüzün ve Nihat Nikerel’in oynadıkları “Yaralı” sinema filminin çekimleri tamamlandı. Doğu Anadolu gerçeğini bütün yalınlığı ile ortaya koyan filmin bazı sahneleri Kürtçe çekildi. Film,yansız ve hiçbir ideolojinin etkisi altında kalmadan kireçkuyusu gibi kaynayan Doğu Anadolu meselelerini dile getiriyor. Çıkar ilişkilerinin insanları nasıl bir yoksulluğa ve çaresizliğe sürüklediğinin altını çiziyor.

Antalya Film Festivali’nde yarışacak olan “ Yaralı” nın aşk mı dostluk mu sorusuna cevap arayan bir yönü de var.

Koruculuk sisteminin palazlandırdığı, türediği zengin Şero nun kızkardeşi Zelal (İpek Tanrıyar) dağılmış bir aşiretin mensubu yiğit Rojat’ ı (Ferhat Gündoğdu ) destansı bir aşkla sevmektedir. Rojat, bir zamanlar babasını öldüren Şero’dan intikamını almak için fırsat kollarken Zelal’in aşkını yüreğine basmaktadır.

Şero,devletin imkanlarını,sistemi kullanarak her geçen gün büyüyen bir canavar gibi bölge halkına zülm yapmaktadır. Rojat, yıllar önce Şero’nun kumpası ile hapse atılmış candostu Bedo’nun sağlık nedeni ile tahliye olması sebebi ile Zelal’a duyduğu aşkı erteleyecektir.

Ankara Film Festivali’nde ödül alan “ Dava “ filminde başrol oynayan Ferhat Gündoğdu’nun ikinci sinema filmi...

“Yaralı “ nın çekimleri Sarıkamış , Edremit , Ürgüp ve İstanbul’ da gerçekleştirildi. Kürtçe sahnelerinde yer aldığı “ Yaralı “ filmi ekim ayından itibaren sinemalarda gösterilecek.Yandex.Metrica