Altın Koza'da ödül gecesi posteri

 

Adana Büyükşehir Belediyesi’nce bu yıl 17-23 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 19’uncu Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali başladı. Festivalde ünlü yönetmen Fatih Akın’ın ‘Cennetteki Çöplük’ adlı belgesel filminin Türkiye’deki ilk gösterimi gerçekleştirildi. Büyük ilgi gören galaya filmin görüntü yönetmeni ve oyuncularıyla birlikte katılan Fatih Akın, Adana’yı çok merak ettiğini, çünkü Yılmaz Güney’i çok sevdiğini söyledi.

Festival kapsamında geleneksel olarak dağıtılan Yaşam Boyu Onur Ödülleri, bu yıl usta oyuncular Ediz Hun ve Perihan Savaş ile yapımcı Abdurrahman Keskiner’e verildi.

Merkez Park Amfi Tiyatro’da düzenlenen ve Adanalı ünlü oyuncu Caner Cindoruk’un sunduğu törene Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması Jüri Başkanı ve üyeleri Ferzan Özpetek, Zeynep Atakan, Nurgül Yeşilçay, Nejat İşler, Hasan Saltık ile Rutkay Aziz, Nuri Alço, Yusuf Sezgin, Yılmaz Köksal gibi onlarca ünlü isim, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan ve çok sayıda davetli kırmızı halı üzerinde yürüyerek geldi.

‘ANNELER AĞLAMASIN’

Jüri Başkanı Ferzan Özpetek “Daha iki film izledik, her gün 3 film izleyeceğiz. Çok heyecanlıyız” derken, görüşleri sorulan Nurgül Yeşilçay ise “Başkan ne diyorsa o” diyerek törene katılanları güldürdü.

Ödülünü Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı’nın elinden alan Perihan Savaş, “Sevinçliyiz ama üzüntülüyüz de. Ben bir anneyim. Ne olur anneler ağlamasın artık. Annelerin yüreklerini ağlatmayalım” dedi.

Kaynak : Habertürk

Son Yorumlar

Yandex.Metrica