İlk yönetmenlik çalışması olan “Kiss Kiss Bang Bang” filmiyle 1.Uluslararası Avrasya Film Festivali’ne özel gösterim bölümüne katılan senarist-yönetmen Shane Black, Migros Alışveriş Merkezi’ndeki film gösterimin ardından, “Festival Cafesi Söyleşileri”nde sinemaseverlerin sorularını yanıtladı.

Başrollerini Robert Downey Jr., Val Kilmer ve Michell Monaghan’ın oynadıkları “Kiss Kiss Bang Bang” filminde ilk kez yönetmenliği denediğini belirten Black, “Film, 15 milyon dolara mal oldu. 2 yıl, senaryoyu beğenecek yapımcı aradım” dedi.

Sinema kariyerine oyunculukla başlayan Black, Amerikan yapımlarının gişe başarısı konusundaki soruya da Amerikan halkının beğenisinin oldukça değişken olduğunu belirterek cevap verdi. Filmin başrol oyuncusu Robert Downey Jr’ı kendisine ünlü oyuncu Mel Gibson’ın önerdiğini söyleyen yönetmen, “Downey Jr’ın uyuşturucu problemi olması benim için önemli değil. İnsanlara şans vermek gerekli. Mel Gibson, ‘Bu oyuncuyu tekrar kazanalım’ dedi. Kaybedecek birşey yoktu” diye konuştu.

1. Uluslararası Avrasya Film Festivali’nin konuğu olarak Antalya’da bulunmaktan çok memnun olduğunu söyleyen Shane Black, gelecek yıl da festival için Antalya’ya gelmek istediğini bildirdi. Söyleşiyi, yönetmen Mustafa Altıoklar, oyuncular Uğur Polat ve Süleyman Turan da izledi. Kaynak : ntvmsnbc

Son Yorumlar

Yandex.Metrica