Sinemacılardan Oscar adayımıza tam destek! posteri

Yönetmen Yüksel Aksu filmi çok önemli bulurken, Atilla Dorsay evrensel içerikli filmin iyi bir seçim olduğunu söyledi.

Film ön elemeyi geçtiği takdirde 85. Oscar Ödülleri’nde En İyi Yabancı Film dalında ödül için yarışacak. “Ateşin Düştüğü Yer” ilk 5 aday arasına girerse bu Türkiye için de bir ilk olacak.

Hakan Karahan, Elifcan Ongurlar ve Yeşim Ceren Bozoğlu’nun başrollerini paylaştığı “Ateşin Düştüğü Yer”, bir babanın töre gereği öldürmesi gereken hamile kızıyla birlikte çıktığı yolculuğu anlatıyor.

4 Mayıs’ta gösterime giren “Ateşin Düştüğü Yer”, 18 bin 860 kişi tarafından izlendi.

Osman Sınav: Oy kullanmamış olmam yanlış anlaşılmasın. “Ateşin Düştüğü Yer”e oy vermemişim gibi bir algı oluşmasın. Filmlerin tamamını izleyemediğim için toplantıya gitmedim. İzlemediğim filmlere haksızlık olsun istemedim. “Ateşin Düştüğü Yer” izlediğim filmler arasındaydı. Gayet güzel çekilmiş, benim beğendiğim bir film. Oldukça etkilendiğimi söyleyebilirim.

Erden Kıral: Hayırlı olsun. Dilerim Türk sineması, bu yıl “Ateşin Düştüğü Yer”in ilk 5 film arasına girmesiyle bir ilki başarabilir.

Yüksel Aksu: “Ateşin Düştüğü Yer”, çok değerli ve önemli bir film. Yolu açık olsun. Çok iyi bir Oscar stratejisi geliştirilmeli. Sonuçta bu iş strateji işi. Ben “Dondurmam Gaymak” ile elde ettiğim deneyimlerimi İsmail Hoca ile paylaşmaya hazırım.

Atilla Dorsay: “Ateşin Düştüğü Yer”, çok sevdiğim bir film. Üstelik Amerikalıların da gayet rahat bir şekilde anlayabileceği evrensel içerikli bir hikâyeye sahip. Bu bakımdan “Ateşin Düştüğü Yer”in iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum.

Kaynak : Habertürk

Son Yorumlar

Yandex.Metrica