21. Mannheim Türk Film Festivali başladı posteri

Mannheim'daki Cineplex Planken sinemasalonunda düzenlenen açılış galasına Türkiye'nin Karlsruhe Başkonsolosu Serhat Aksen, Mannheim Belediye Başkanı Peter Kurz ve çok sayıda davetli katıldı.

Festival, "Kurtuluş Son Durak" filminin gösterimiyle başladı.

Festivalkomitesinin başkanı Kanber Altıntaş, galada yaptığı konuşmada,festivalegösterilen ilgiden çok memnun olduğunu belirterek, kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Başkonsolos Aksen de konuşmasında, "Her yıl sinema severler tarafından büyük bir coşkuyla karşılanan Türk Film Festivali'nin 21. kez düzenleniyor olması beni çok memnun ediyor. Fatma Girik'i de aramızda bulunduğu ve Türk sinemasına göstermiş olduğu katkılarından dolayı selamlıyorum. Aramızda bulunması bizim için büyük bir şereftir" dedi.

Mannheim Belediye Başkanı Kurz da, TürkFilm Festivali'nin Mannheim kentinde bir gelenek haline geldiğini ve festivalinkültürlerarası diyaloğa katkıda bulunduğunu ifade etti.
Onur Ödülü'nu Kurz'un elinden alan Fatma Girik de, mutluluğunu dile getirerek, "Bir film yapıyorsunuz, yaptığınız filmlerle festivallere katılıyorsunuz. Filminizle katıldığınız festivalde ödül alabiliyorsunuz. Aldığınız ödülü evinizin en güzel yerine koyuyorsunuz. Yaptığınız işin karşılığını almış oluyorsunuz. Fakat bu onur ödüllerinin yeri bir başka oluyor. Çünkü bu, yaptığınız işin iyi bir şekilde yaptığınızın karşılığı oluyor. Bunun yeri başka oluyor" şeklinde konuştu.

Kaynak : Cumhuriyet

Son Yorumlar

Yandex.Metrica