Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Mavi Dalga'nın çekimleri tamamlanıyor

5 Kasım 2012 16:42

Yurtiçinde, yurtdışında birçok festivalde gösterilen ve ödüller kazanan Bu Sahilde adlı kısa filmleriyle tanınan yönetmenler Zeynep Dadak ve Merve Kayan'ın, ilk uzun metraj film projeleri Mavi Dalga'nın çekimleri, 6 Ekim Salı günü Optimum Alışveriş Merkezi'ndeki çekimlerle son buluyor. Filmin başrollerinde genç oyuncular Ayris Alptekin, Barış Hacıhan ve son dönemin dikkat çeken oyuncularından Onur Saylak yer alıyor. Tülin Özen, Hazal Kaya, Selen Uçer ve Neslihan Acar gibi tanınmış oyuncular da konuk oyuncu olarak filmde rol alıyorlar. 

Türkiye-Hollanda-Almanya-Yunanistan ortak yapımı Mavi Dalga'da, Balıkesir kent merkezi de ilk kez bir uzun metrajlı projede çekim mekânı olarak kullanılıyor. Hollandalı, ödüllü görüntü yönetmeni Daniel Bouquet'in görüntü yönetmenliğini yaptığı filmin ses teknisyenliğini Amerikalı Jeffrey Grieshober üstleniyor.

Üniversiteyi büyük bir şehirde okumak isteyen bir grup gencin, birbirleriyle, yaşadıkları şehirle ve gelecekle olan ilişkilerine yoğunlaşan bir gençlik filmi olan Mavi Dalga'nın çekimleri Ekim ayı boyunca Balıkesir'de gerçekleştirildi.

Çekimlerin başlamasından hemen önce Avrupa Ortak Yapım Fonu Eurimages'dan yapım desteği alan Mavi Dalga, Eurimages'ın yanı sıra Türkiye'de T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Almanya'da Hamburg Film Fonu ve Hollanda'da Rotterdam Film Festivali Hubert Bals Plus Film Fonu'ndan yapım desteği alma başarısı gösterdi.

 Yandex.Metrica