Ünlü Yönetmen Metin Erksan, Mirasını Asistanına Bıraktı posteri

 

 

 

 

 

 

83 yaşında hayatını kaybeden Türkiye'nin en önemli yönetmenlerinden Metin Erksan'ın vasiyeti, İstanbul 11. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından açıldı.

16 Nisan 2004 tarihinde Beyoğlu 35. Noterliği'nde hazırlatılmış olan Metin Erksan'ın vasiyetnamesi, yasal mirasçı olan üç yeğeninin huzurunda açıldı. Mahkeme, Erksan'ın 1999 yılında hazırladığı vasiyetnamesi ile tüm mirasını 3 yasal mirasçısına bıraktığını söyledi ancak 2003 yılının Mayıs ayında yeni bir vasiyetname hazırlanarak eski vasiyetin geçersiz kılındığını ve bir mirasçı belirlenmediğini söyledi. Son olarak ise Erksan'ın 2004 yılının 16 Nisan'ında hazırlamış olduğu son vasiyetnameyi açıklayan mahkemede, Erksan'ın şu sözleri vasiyetinden okundu: 

“Türkiye Cumhuriyet Devleti sınırları içerisindeki ve yurtdışındaki tüm menkul ve gayrimenkul malvarlığımı, tüm yasal ve hukuksal haklarımı özellikle kütüphanemde bulunan tüm kitaplarımı, tüm el yazılarımı, daktilo ve bilgisayarda yazdığım tüm yazılarımı, yayınlanmış ve yayınlanacak tüm kitaplarımı, bunların yasal, hukuksal, ekonomik tüm haklarını, fotoğraflarımı, değerli öğrencim, evladım, kızım, can yoldaşım 1973 doğumlu Zeynep Özlem Havuzlu’ya bırakmayı vasiyet ediyorum. Son arzularım bundan ibarettir.”

Metin Erksan’ın yeğenleri Enise Demet Gül ve Methiye Tüliten, okunan vasiyetnameye itiraz ettiklerini ve iptali yönünde dava açacaklarını bildirdi.

Kaynak : ajanda.tv

Son Yorumlar

Yandex.Metrica