Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Skyfall, Dünya Çapında 1 Milyar Dolar Hasılat Yaptı

5 Ocak 2013 17:33

Sony Pictures’ın global pazarlama ve dağıtım başkanı Jeff Blake ve MGM’in başkanı Gary Barber'ın yaptığı açıklama ile son James Bond filmi Skyfall, dünya çapında 1 milyar dolar hasılat yaparak gelmiş geçmiş en başarılı James Bond filmi oldu. Aynı zamanda Sony Pictures'ın dünya çapında en fazla gişe yapan filmi de olan Skyfall, yalnızca Kuzey Amerika'da toplamda 289.6 milyon dolarlık hasılat yaptı.

Global pazarda Skyfall, 710.6 milyon dolar gişe yaparak toplamda 1 milyar dolar hasılatı aştı. Film henüz Çin'de gösterime girmeden bu rakamları yakalayan Sony Pictures ve Mgm, düzenledikleri toplantıda aşağıdaki açıklamaları yaptılar.

Jeff Blake: “İzleyicilerle bağlantı kuran bir film görmek her zaman memnun edicidir ama bu filmin başarısı sıra dışılığından kaynaklanıyor. Yapımcılar Michael Wilson, Barbara Broccoli, yönetmen Sam Mendes ve Daniel Craig için ve ayrıca James Bond’u bu gişe hasılatı listesine sokan hayranlar adına bundan daha heyecanlı olamazdık...” dedi.

MGM’den Gary Barber: “Bu inanılmaz dönüm noktasına ulaşmak gerçekten heyecan verici. Barbara’ya, Michael’a, Sam’e, Daniel’a, ortağımız Sony’e ve dünya üzerindeki dağıtımcılarla izleyicilere teşekkür eder, hem Skyfall’dan hem de James Bond ile 50 yıldır devam eden birliğimizden gurur duyduğumuzu bildiririz.” dedi.Yandex.Metrica