Yeşim Ustaoğlu Siyah Geceler de posteri Avrupa ve Asya sinemalarından toplam 201 filmi programında buluşturan ve geçtiğimiz hafta başlayan 9. Uluslararası Tallinn Black Night- Siyah Gece Film Festivali, 11 Aralık’a kadar devam edecek.

Animasyon Film Festivali, Çocuk ve Gençlik Filmleri Festivali, “Sleepwalkers Student Film Festivali ve Okulu”, Nosfreratu film ve konseri gibi farklı bölümleri içeren festivalin Uluslararası EurAsia Resmi Yarışma bölümünün jürisinde Türkiye’den Yeşim Ustaoğlu davet edildi.

Jüride Ustaoğlu’nun yanı sıra Norveç’ten Eva Isaksan, Almanya’dan Thomas Mauch, Estonya’dan Jaan Allik, Amarika’dan Check asilli James Ragan yer alıyor. Ustaoğlu’nun “Bulutları Beklerken” adlı filmi ise, festivalde yarışma dışı olarak Estonyalı seyircilerle buluşacak.

Öte yandan “Bulutları Beklerken”, 9 Aralık’ta Leipzig, 10 Aralık Berlin prömiyerinden sonra Almanya’da gösterime girecek. Halen Hollanda’da gösterimde olan film, Hollanda basınında büyük övgülerle karşılandı. Kaynak : ntvmsnbc

Son Yorumlar

Yandex.Metrica