!f İstanbul 2013'ün Programı Açıklandı! posteri

Yenilikçi, bağımsız ve sesini ciddiyetle duyuran filmleri festival kapsamında ülkeye getirerek kendi takipçi kitlesini yaratan, ayrıca partileri ve diğer etkinlikleriyle de alternatif bir eğlence kültürü sunan !f İstanbul'un 2013 festival programı düzenlenen bir basın toplantısı ile açıklandı.

Arjantin’den Brezilya'ya, Danimarka’dan Fransa’ya dünyanın dört bir yanından 84 filmin gösterileceği !f İstanbul, 14-24 Şubat arasında İstanbul’da, 28 Şubat’ta Ankara ve İzmir’de olacak. Bu yıl Leos Carax, Miguel Gomes, Jose Rivera gibi ünlü isimleri İstanbul’da ağırlayacak olan !f İstanbul, Reha Erdem, Richard Linklater, Hong Sang-soo, Noah Baumbach, Walter Salles, Xavier Dolan gibi yönetmenlerin son filmlerinin Türkiye galalarına da evsahipliği yapacak.

Festivalin uluslararası yarışması Keş!f’te ise 9 film Miguel Gomes, Denis Côté, Richard Peña, Marianne Slot ve Meltem Cumbul’dan oluşan jürinin önüne çıkacak ve yılın en ilham verici yönetmeni aranacak. !f İstanbul, ayrıca, dördüncü yılına giren “!f ²’’ projesi kapsamında İstanbul’la aynı anda 31 şehirde, 15 bin kişiye aynı anda film gösterimi yapacak. Festivalin İstanbul’daki son üç günü, İstanbul’la eşzamanlı gösterilecek 5 film, Türkiye’nin 26 şehrinin yanı sıra Lefkoşa, Gümrü, Kudüs, Erivan ve Ramallah’daki sinemaseverlere ulaşacak.

!f İstanbul’da ayrıca, LCD Soundsystem, Hercules and Love Affair gibi efsanevi grupların üyelerinin çalacağı !f Müzik partileri, “Küçük Sohbetler” başlığı altında ünlü sinemacılarla söyleşiler ve dünyanın gidişatını masaya yatıran atölyeler sinemaseverleri bekliyor.

Kaynak : !f İstanbul

Son Yorumlar

Yandex.Metrica