Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Okan Üniversitesi 3. Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması Başlıyor

31 Ocak 2013 16:00

Birincisi 2011 yılında Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV Bölümü tarafından gerçekleştirilen Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması, Belgesel ve Kurmaca olmak üzere iki ayrı kategoride bu yıl üçüncü defa düzenleniyor. Sinema eğitimi alan ya da sinemaya gönül vermiş gençlere ürettikleri filmlerle kendilerini ifade edebilecekleri bir alan yaratmak, diğer gençlerin neler ürettiğini görmelerine ve paylaşmalarına olanak sağlamak ve ödül alan filmleri desteklemek amacıyla organize edilen yarışma, genç yönetmenlerin yetişmesine ve keşfedilmesine de önayak olacak.

Yarışmaya katılan filmler, ön jürinin seçiminden sonra yönetmen, sinema yazarı, oyuncu ve akademisyenlerden oluşan asıl jüri tarafından değerlendirilecek. Kurmaca alanında yarışmaya katılan filmleri Ümit Ünal, Berrin Avcı, Özcan Alper, Zeynep Özbatur ve Onur Saylak, belgesel alanında başvuran filmleri ise Can Dündar, Bülent Vardar, Hasan Özgen, Burçak Evren ve Hüseyin Karabey’den oluşan jüri değerlendirecek.

Ödül kazanan filmler, 30 Nisan 2013 tarihinde Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Osman Hamdi Bey Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek törenle açıklanacak. Okan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından başarıyla yürütülen Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması’nın yakın gelecekte uluslararası düzeyde düzenlenmesi planlanıyor.Yandex.Metrica