Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

En önemli film platomuz Kapadokya

4 Ocak 2006 00:00
Nevşehir Müze Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, Kapadokya, Türkiye’nin en önemli film platolarından biri olma özelliğini, 2005 yılında da sürdürdü.

Geçen yıl içerisinde TRT, TGRT ve Kanal B başta olmak üzere Türkiye’den 19 televizyon ve özel prodüksiyon şirketi, bölgede film, belgesel ve fotoğraf çekimi yaptı.

Kapadokya bölgesine, yabancı televizyon kanalları ile prodüksiyon şirketleri, toplam 23 kez geldi. Güney Kore’den 3, Hindistan, Dubai, İngiltere ve Japonya’dan 2, Avusturya, Çin, Moğolistan, İsrail, Singapur, Almanya, İtalya, Amerika, Rusya, Fransa, Tayvan, İspanya’dan birer televizyon ve dergi ekibi, bölgede film ve fotoğraf çekimlerinde bulundu.

Dünyaca ünlü National Geographic Dergisi de Kapadokya bölgesinin tarihi mekanlarında, 2005 yılı içerisinde fotoğraf çekimleri yaptı. Bölgenin çekimler için en çok ilgi gören merkezleri arasında, Göreme Açık Hava Müzesi, Zelve ve Paşabağları ören yeri, Kaymaklı ve Derinkuyu yeraltı şehirleri ile Avanos çanak çömlek atölyeleri yer aldı.enigmacuture

18 Mart 2009 19:10

doğal güzelliği şüphesiz burayı cazip hale getiriyor.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica