Kubrick'in Napolyon'u Spielberg Tarafından Çekilecek posteri

Hollywood'un en ünlü yapımcı ve yönetmenlerinden Steven Spielberg, şimdi de Fransa imparatoru Napolyon Bonaparte'ın hayatını film yapmaya hazırlanıyor. Spielberg, Fransız Canal Televizyonu'na yaptığı açıklamada, 1999 yılında ölen efsanevi yönetmen Stanley Kubrick'in Napolyon ile ilgili yazdığı senaryo üzerinde çalıştığını belirtti. 

Bu yıl en iyi film ve en iyi yönetmen dallarında Oscar'a aday gösterilen Lincoln filmi ile A.B.D. tarihinin en önemli başkanlarından birinin yaşamını anlatan Spielberg, bu sefer de Fransa'nın en güçlü imparatorlarından birinin hayatını anlatmak için sete girecek.

1961 yılında usta yönetmen Stanley Kubrick tarafından yazılmaya başlanan Napolyon'un senaryosu, yönetmenin o dönemde ekonomik destek bulamaması sebebiyle rafa kaldırılmış ancak Kubrick, yaptığı açıklamalarla Napolyon'u canlandırması için Oskar Werner'in mükemmel bir aday olduğunu belirtmişti.

Spielberg, Kubrick'in 1970'li yıllarda yazdığı "Yapay Zeka"yı da 2001'de beyazperdeye uyarlamıştı. 100 milyon dolar bütçeyle çekilen film, 235 milyon dolar gişe gelirine ulaşmıştı.

Kaynak : independent

Son Yorumlar

Yandex.Metrica