Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Özcan Alper'in Yeni Projesi 'Rüzgarın Hatıraları' Cannes Film Festivali L'Atelier Programına Seçildi

7 Mart 2013 20:00

Türkiye Sineması'nın genç yönetmenlerinden Özcan Alper'in yeni çekeceği filmi “Rüzgarın Hatıraları“, Cannes Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen Cinefondation, L’Atelier programına seçildi. "Rüzgarın Hatıraları" yönetmenin üçüncü uzun metraj film projesi olacak.

2005 yılından beri gerçekleştirilen Cinefondation L’Atelier’de, genç yönetmenler ve onların projeleri dünyadaki yapımcı ve dağıtımcılara sunuluyor ve sinemanın yeni yeteneklerine dikkat çekiliyor. Başvuru yerine davetle proje seçen programa bu yıl tüm dünyadan 15 proje seçildi. Seçilen projeler 16 -24 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek Cannes Film Festivali sırasında film endüstrisinin profesyonelleri ile buluşacak.

Özcan Alper'in bu yeni projesi daha önce Güney Kore'de gerçekleştirilen Asya Film Marketi'ne seçilmiş, sonrasında Fransa'nın Montpellier kentinde düzenlenen Cinemed Senaryo Yarışması'nda da birincilik ödülü almış, daha sonrada Rotterdam Film Festivali’nin desteklediği Hubert Bals Fonu’ndan senaryo ve proje geliştirme desteği almıştı.

Bir sınırda geçen, aşk ve ölüm teması üzerine kurulmuş bir hikaye anlatacak olan Rüzgarın Hatıraları filmi, Türkiye, Gürcistan, Almanya ve Fransa ortak yapımı olarak gerçekleştirilecek. Nar Film yapımı Rüzgarın Hatıraları’nın önümüzdeki sonbaharda çekilmesi planlanıyor.Yandex.Metrica