Metin Serezli Hayatını Kaybetti posteri

Uzun süredir akciğer kanseri tedavisi gören Metin Serezli, bu sabah saatlerinde evinde hayatını kaybetti. Serezli'nin eşi Nevra Serezli, yaptığı açıklamada, sanatçının bugün 07.00 sıralarında yaşamını yitirdiğini söyledi. Sanatçının 2,5 yıldır akciğer kanseri olduğunu ifade eden Nevra Serezli, vefat ettiği sırada kendisinin ve oğlunun yanında olduğunu belirtti. Nevra Serezli, usta sanatçının ''anma töreni istemediğini de'' söyledi.

Metin Serezli'nin evine gelen tiyatro sanatçısı Haldun Dormen, ''Metin benim çok yakın dostumdu'' dedi. Beykoz'daki evinde bugün sabah saatlerinde yaşamını yitiren Serezli'nin ailesine taziye ziyaretinde bulunan Haldun Dormen, sanatçı ile son zamanlarda sık sık görüştüklerini söyledi. Üzgün olduğunu ifade eden Dormen, ''Metin benim çok yakın dostumdu. Dormen tiyatrosunu aşağı yukarı beraber kurmuştuk. Söyleyecek laf bulamıyorum'' dedi.

Oyuncu İzzet Günay da ''Tiyatroya beraber başladığımız, o maceraya başladığımız gruptan olan Metin, çok değerli bir oyuncuydu. Çok sevdiğimiz bir arkadaşımızdı. Bu sene fazla kayıplar oldu. Çok üzüldük gerçekten. Başımız sağolsun. Hem ailesine hem Türk halkının başı sağolsun'' diye konuştu. 

12 Ocak 1934'te doğan Metin Serezli İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi, İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsü, Edebiyat Fakültesi Sanat tarihi Bölümlerinde okudu. 1954 yılında İstanbul Üniversitesi Gençlik Tiyatrosu'nda amatör olarak oyunculuğa başlayan Serezli, 1971'de Çevre Tiyatrosu adı ile kendi tiyatrosunu kurdu. Papaz Kaçtı, Altuın Yumruk, Çılgın Sonbahar, Bu Filmi Görmüştüm, Hayvanat Bahçesi gibi oyunlarda oynayan Serezli, oyunculuğunun yanı sıra yönetmenlik de yaptı. 1958 yılında beyazperdeye de adım atan usta oyuncu, Bozuk Düzen, Şoför Nebahat, Seven Ne Yapmaz, Senede Bir Gün, Son Hıçkırık gibi birçok Yeşilçam klasiğinde yer aldı.

Aynı zamanda Türkiye'nin en önemli seslendirme sanatçılarından olan Serezli, televizyonda ve radyoda sayısız karaktere ses verdi.

Kaynak : ntvmsnbc

Son Yorumlar

Yandex.Metrica