Köprüde Buluşmalar Film Geliştirme Atölyesi Projeleri Belirlendi posteri

32. İstanbul Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek olan film geliştirme atölyesinin bu yılki kazanan projeleri belli oldu. Köprüde Buluşmalar adı altında her yıl düzenlenen film geliştirme atölyesine bu yıl değer görülen filmler belirlendi.

2013 Köprüde Buluşmalar için 159 başvuru yapıldı. Ahmet Boyacıoğlu, Sevil Demirci ve Yamaç Okur’dan oluşan Danışma Kurulu ile Feride Çiçekoğlu, Hüseyin Karabey ve Serkan Çakarer’den oluşan seçici kurulun değerlendirmesiyle elenen başvurular arasından seçilen 12 proje, 10-11 Nisan tarihleri arasında 32. Film İstanbul Film Festivali kapsamında düzenlenecek Köprüde Buluşmalar – Film Geliştirme Atölyesi’ne katılmaya hak kazandı. Seçilen 12 projenin ilk uluslararası sunumları bu atölye kapsamında yapılacak.

Projelerin yönetmen, yapımcı ve senaristleri Gabriele Brunnenmeyer ile yapacakları sunum çalışmasının ardından 10-11 Nisan tarihlerinde düzenlenen Film Geliştirme Atölyesi’nde uluslararası film profesyonelleri ile birebir görüşmeler yapacaklar. Uluslararası Jüri’ye yapılacak toplu sunumların ardından 10.000 ABD Doları tutarındaki TC Kültür ve Turizm Bakanlığı Ödülü, 10.000 Avro tutarındaki CNC Ödülü, Melodika Ses Post-Prodüksiyon Ödülü ve 2.500 Avro değerindeki Binger Senaryo Danışmanlığı Ödülü’nü alacak projeler belirlenecektir.

Seçilen 12 proje şöyle:

1. Ben Tek Siz Hepiniz (İnan Temelkuran)

2. Kaçış (Kenan Kavut)

3. Saklı (Selim Evci)

4. Kan Parası (Kıvanç Sezer)

5. Antoine Köpe’nin Günlükleri (Nefin Dinç)

6. Cemil Şov (Barış Sarhan)

7. Mavi Çadır (Marşa Franco)

8. Kardeşler (Ömür Atay)

9. Bayrak (Ezgi Kaplan)

10. Albüm (Mehmet Can Mertoğlu)

11. İkarus (İlksen Başarır)

12. Deniz Seviyesi (Nisan Dağ / Esra Saydam)

Kaynak : iksv

Son Yorumlar

Yandex.Metrica