Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Işın Kılıcını Yaratan Adam Türkiye'ye Geliyor

14 Mart 2013 13:00

Canlandırma film sektörünü geliştirmek için Berat İlk tarafından 2009 yılında başlatılmış olan ve bu zamana kadar genç sinemacılara destek olan Canlandıranlar Yetenek Kampı, bu sefer de bir festival düzenliyor: Canlandıranlar Festivali.

Puruli Kültür Sanat işbirliği ile düzenlenecek olan festival, 24-28 Nisan 2013 tarihleri arasında İstanbul'da, 16-19 Mayıs 2013 tarihleri arasında ise Ankara'da gerçekleştirilecek. Festival süresince film gösterimleri, söyleşiler, sektörel toplantılar, canlandırma atölyeleri ve paneller gerçekleştirilecek festivalin çok önemli bir de konuğu var: Star Wars serisindeki ışın kılıcının yaratıcısı, The Simpsons Movie'nin yapımcısı, Batman: The Animated Series, X-Men, Tazmania, Tiny Toons, Animaniacs, G.I. Joe gibi tv dizilerinin yapımcısı olan AKOM stüdyosunun kurucusu ve CEO'su Nelson Shin.

Animasyon gurusu Shin’in Festival için özel olarak derlediği iki seçki İstanbul ve Ankara’da izleyici karşısına çıkacak. Elli iki ülkeden canlandırma sanatçılarının üye olduğu uluslararası canlandırma ağı ASIFA (Association Internationale du Film d’Animation) tarafından hazırlanan ASIFA’nın En İyileri içinden Shin’in en çok beğendiği on altı film ve Shin’in son iki yılda yapılmış Güney Kore canlandırmaları arasından seçtiği ASIFA Kore Seçkisi Festival’de izlenebilecek.

Festival gösterimleri İstanbul’da İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde, Ankara’da ise Kore Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Reklamcılar Derneği Festival’in PRODAY etkinliğine ev sahipliği yapacak.

PRODAY dışındaki tüm etkinlikler ve film gösterimleri ücretsiz olacak.Yandex.Metrica