Canlandıranlar Festivali’nde ASIFA Filmleri Seçkisi posteri

İlk kez düzenlenecek olan Canlandıranlar Festivali, Nisan ayında İstanbul'da başlıyor. Dünyanın en büyük Canlandırma ağı olan ASIFA üyelerinin filmlerinden oluşan çok özel dört seçkinin gösteriminin yapılacağı festival İstanbul'da 20-24 Nisan tarihlerinde, Ankara'da ise 16-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek.

Canlandıranlar Festivali ilk yılında profesyonel bir canlandırma gurusu olan Nelson Shin’e odaklanıyor. Türkiye’deki sinema severler ve sektör profesyonelleri ile tanışmaya İstanbul’a gelen Nelson Shin’in kariyerinin ilk günlerinden bügüne dek animatör, yönetmen veya yapımcı olarak emek verdiği filmler festival programında yer alıyor. Pembe Panter kısaları, orijinal Transformers: The Movie ve Empress Chung’u Canlnadıranlar Festivali’nde izleyebilirsiniz. Bunlara ek olarak festivalde Nelson Shin’in ASIFA Kore, ASIFA En İyiler ve ASIFA Yönetmenleri John Halas ve Bordo seçkileri de yer alıyor.

Canlandıranlar Derneği'nin, Puruli Kültür Sanat’ın işbirliğiyle gerçekleştirdiği Canlandıranlar Festivali, 24 – 28 Nisan’da İstanbul’da İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde ve 16 – 19 Mayıs’ta ise Ankara’da Kore Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak takip edilebilir.

Kaynak : Canlandıranlar

Son Yorumlar

Yandex.Metrica