Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kurtlar Vadisi Irak ABD basınında...

3 Şubat 2006 00:00
Amerikan New York Times gazetesinde yer alan bir haberde, “Amerika Birleşik Devletleri’ni kötüleyen yeni popüler kültürün son örneği” olarak nitelenen “Kurtlar Vadisi Irak” adlı filmin, Amerikan karşıtlığını güçlendirdiği ileri sürüldü.

Filmin Türkiye dışında ABD, İngiltere, Almanya, Hollanda, Danimarka, Rusya, Mısır, Suriye ve Avustralya’nın gibi ülkelerde de gösterileceğini belirten haberde, Türklerin Süleymaniye olayından dolayı Amerikan askerlerine özel bir tepki duydukları vurgulanıyor. Olayın Türklerin ulusal gururuna dokunduğu ve Türk-Amerikan ilişkilerini zedelediği söylenen haberde, Türklerin çocuklarını zorunlu askerlik hizmetine memnuniyetle gönderdikleri ve bu hizmeti idealleştirdikleri belirtiliyor.

Haberde filmde Amerikan askerlerinin bir düğünü basarak pek çok masum insanı öldürmesine ve sağ kalanları da Ebu Gurayb Cezaevi’ne göndermesine yer veriliyor. Haberde ayrıca, filmi beğenen izleyicilerin filmin Amerika Birleşik Devletleri’nde nasıl karşılanacağını konusunda endişe hissetmedikleri yorumu yapılıyor.

New York Times son olarak, filmin, Amerika Birleşik Devletleri ile Türkiye arasındaki bir savaşı konu alan Metal Fırtına adlı romanın ertesinde gösterime girmiş olmasına dikkat çekiyor.enigmacuture

18 Mart 2009 15:50

normal bir netice. film çok ses getirdi çünkü.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica