SİYAD da babalar savaşı  posteri Babalar ve çocukları arasındaki ilişkileri ele alan iki film Çağan Irmak'ın yönettiği 'Babam ve Oğlum' ile Yavuz Turgul'un 'Gönül Yarası' SİYAD Türk Sineması Ödülleri 2005'e sekizer adaylık kazandı. 'Anlat İstanbul', '2 Genç Kız' ve 'Meleğin Düşüşü', bu iki filmin en yakın rakipleri olurken Antalya Altın Portakal'da en iyi film seçilen 'Türev'in hiçbir dalda ödüle aday olamaması dikkat çekti. En iyi erkek oyuncu ödülü içinse baba-oğul yarışacak. 'Babam ve Oğlum'daki performanslarıyla Çetin Tekindor ile Fikret Kuşkan birbirlerine rakip. Erkek oyuncu dalındaki diğer adaylar 'Gönül Yarası'yla Şener Şen, 'Eğreti Gelin'le Onur Ünsal ve 'Organize İşler'le Tolga Çevik. Sinema yazarları kadın oyuncu kategorisinde ise Hümeyra, Meltem Cumbul, Nurgül Yeşilçay, Feride Çetin ve Tülin Özen arasında seçim yapmakta hayli zorlanacağa benziyor. SİYAD Türk Sineması Ödülleri 2005, 27 Şubat Pazartesi CRR'de düzenlenecek törende sahiplerini bulacak. Erol Evgin'in mini bir konser vereceği törende Gülşen Bubikoğlu, İzzet Günay, Türker İnanoğlu, Şakir Eczacıbaşı ve Yalçın Tura da onur ödülü alacak.

En İyi Film
Anlat İstanbul, Babam ve Oğlum, Gönül Yarası, İki Genç Kız, Meleğin Düşüşü

En İyi Yönetmen
Atıf Yılmaz (Eğreti Gelin), Çağan Irmak (Babam ve Oğlum), Kutluğ Ataman (İki Genç Kız), Semih Kaplanoğlu (Meleğin Düşüşü), Yavuz Turgul (Gönül Yarası)

En İyi Senaryo
Çağan Irmak (Babam ve Oğlum), Kutluğ Ataman (İki Genç Kız), Semih Kaplanoğlu (Meleğin Düşüşü), Ümit Ünal (Anlat İstanbul), Yavuz Turgul (Gönül Yarası)

En İyi Erkek Oyuncu
Çetin Tekindor (Babam ve Oğlum), Fikret Kuşkan (Babam ve Oğlum), Onur Ünsal (Eğreti Gelin), Şener Şen (Gönül Yarası), Tolga Çevik (Organize İşler)

En İyi Kadın Oyuncu
Hümeyra (Babam ve Oğlum), Feride Çetin (İki Genç Kız), Meltem Cumbul (Gönül Yarası), Nurgül Yeşilçay (Eğreti Gelin), Tülin Özen (Meleğin Düşüşü)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
Cem Yılmaz (Organize İşler), Erkan Can (O Şimdi Mahkûm), Şevket Çoruh (Eğreti Gelin), Timuçin Esen (Gönül Yarası), Yetkin Dikinciler (Babam ve Oğlum)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Fadik Sevin Atasoy (O Şimdi Mahkûm), Füsun Demirel (Eğreti Gelin), Hülya Avşar (İki Genç Kız), İdil Üner (Anlat İstanbul), Şerif Sezer (Babam ve Oğlum)

En İyi Görüntü Yönetmeni
Eyüp Boz (Meleğin Düşüşü), Jacek Petrycki (Bulutları Beklerken), Mehmet Aksın (Anlat İstanbul), Soykut Turan (Gönül Yarası), Uğur İçbak (Organize İşler)

En İyi Müzik
Gökhan Kırdar (Anlat İstanbul), Replikas (İki Genç Kız), Selman Ada (Eğreti Gelin), Tamer Çıray (Gönül Yarası), Teoman (Balans ve Manevra) Kaynak : Radikal

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 15:50:03

10

favorim babam ve oğlum

Yandex.Metrica