Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Fransız sinemasının ilahı Alain Delon İstanbul Film Festivalinde

16 Şubat 2006 00:00
Alain Delon, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından AKBANK sponsorluğunda düzenlenen 25. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin onur konuğu olarak 13 Nisan Perşembe günü İstanbul’a gelecek. Sanatçı, 14 Nisan Cuma akşamı Lütfü Kırdar Kültür ve Kongre ve Sergi Sarayı’ndaki Festival’in kapanış töreninde İstanbul Film Festivali’nin “Yaşamboyu Başarı Ödülü”nü alacak. Festival’in kapanış töreni CNN TÜRK tarafından canlı olarak yayınlanacak.

Alain Delon İstanbul’da Çırağan Kempinsky Otel’de kalacak. Çırağan Kempinsky Otel ünlü sanatçıyı iki gün boyunca boğaz manzaralı özel bir odada ağırlayacak.

Antonioni’den Visconti’ye, Clément’tan Losey’ye kadar pek çok ünlü yönetmenle çalışan Alain Delon, ilk filmini çektiği 1957’den beri 49 yıldır sinema dünyasının en karizmatik, yakışıklı ve güçlü oyuncularından biri sayılıyor. Kadınların yüreğini hoplatan yakışıklı bir yüz olmanın ötesinde, filmlerde canlandırdığı karakterlerle sinema dünyasına damgasını vuran Delon 90’a yakın filmde rol aldı. Oyunculuğun yanı sıra senaryo yazarlığı, prodüktörlük ve yönetmenlik de yapan Alain Delon hala sinema ve televizyon için çevirdiği filmler ve tiyatrodaki rolleriyle sanat yaşamına aktif olarak devam ediyor.

Alain Delon, hiç kuşkusuz 25. Uluslararası İstanbul Film Festivali’nin hakkında en çok konuşulan isimlerinden biri olacak.enigmacuture

18 Mart 2009 15:47

gelişi ile mutlu olduk onurlandık.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica