Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Muhteşem Yüzyıl Dizisinde Yeni Hürrem Sultan Kim Olacak Belli Oldu

30 Mayıs 2013 10:45

Kelebek yazarı Cengiz Semercioğlu, Meryem Uzerli’nin sevgilisi Can Ateş’e ulaştı. Uzerli’nin tüm yaşadıklarını Ateş’ten öğrendiği kadarıyla aktaran Semercioğlu, “Hürrem Sultan” rolünü yeni sezonda Vahide Gördüm’ün canlandıracağını söyledi. Vahide Gördüm'ü en son adını Feriha Koydum dizisinden ve eşi Altan Gördüm ile olan sürpriz boşanma kararından tanıyoruz. Kanser hastalığına yakalanan Vahide Gördüm, hastalığı yendikten sonra ilginç genç sevgilileri ve söylemleri ile gündeme oturmuştu. Vahide Gördüm Kimdir?

Vahide Gördüm İzmir'de, Yunanistan göçmeni bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Babası kamyon şoförü, annesi ev hanımı olan Gördüm, lisede grafik okudu, daha sonra İktisat Fakültesine girdi ama aklı oyunculuktaydı. Sınavlarına girdiği 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü'nü kazandı. Okul birincisi olarak bitirdiği DEU GSF Tiyatro Bölümü'nde, en büyük desteği hocası Özdemir Nutku'dan gördü. Mahallenin en güzel kızı olan Vahide, "ben evlenmeyeceğim" dedikten 2 ay sonra AST oyuncusu Altan Gördüm ile evlenir. O artık Vahide Gördüm'dür. Okuldan mezun olunca eşiyle birlikte Ankara'ya yerleşir ve AST'a girer. 1994'te kızları Alize dünyaya gelir. Daha sonra Devlet Tiyatrosu'nun teklifini kabul edip Adana'ya gider. Vahide Gördüm 2003'de yayınlanan Bir İstanbul Masalı dizisindeki Suzan Kozan rolü ile televizyon dünyasına adım atar ve tanınır. Gördüm ailesi İstanbul'a yerleşir. Hemen arkasından Hırsız Polis dizisindeki Fulya rölüyle seyirci karşısına çıkar. 2006'da İlk Aşk filminde Çetin Tekindor'la başrolü paylaşır. Vahide Gördüm, 2007 yılından 2010 yılına kadar Annem adlı dizide Zeynep Eğilmez karakterini canlandırmıştır. Adını Feriha Koydum dizisinde başrol oyuncusu olarak başarıyla Zehra Yılmaz rolünü sürdürmekteydi fakat dizinin 3. sezonundan itibaren diğer başrol Hazal Kaya ve yardımcı oyuncular Barış Kılıç ve Ceyda Ateş gibi oyuncularla beraber dizinin kadrosundan ayrılmıştır.Private Practice adlı dizinin uyarlaması olan Merhaba Hayat adlı yeni bir medikal dizide Yetkin Dikinciler,Seda Güven,Nihan Büyükağaç,Yasemin Sanino, Melike Güner ve Keremcem ile doktor rolünde oynamıştır.13 Ocak 2013 tarihinde bu dizi yayından kaldırılmıştır. mkurtsen

2 Haziran 2013 17:54

Baştan beri inanmayıp, ara sıra anlık bakişlarla, izlemek sayılırsa izlediğim bir dizi. Hurrem'i Meryem Uzerli'nin yerine Vahide Hanım oynayacakmış. Buradan kesin yazıyorum. Not edin. Meryem'in üzerine Vahide'yi hiçkimse izlemez. Emin olun birkaç bölüm daha dayanır ve biter. Daha önce Özcan Deniz'li Samanyolu dizisi için yazmıştım. Açın okuyun aynen gerçekleşti.

Cevap Yaz

MGUNAY

3 Haziran 2013 11:15

çok şükür bitsin artık meryemin bu millete ve sanata yaptığı en iyi hizmet bu saçmalığı bitirmesi oldu.

MGUNAY

30 Mayıs 2013 13:35

bu yalan söyleyen tarihi saçmalık artık bitmeli ve doğru şekilde yeniden çekilmeli.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica