Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

SİYAD Ödüllerine Babam ve Oğlum Damgası

28 Şubat 2006 00:00
Bine yakın davetlinin izlediği törende, geçen yıl sinemalarımızda vizyona giren Çağan Irmak imzalı “Babam ve Oğlum” tam altı dalda ödül alarak geceye damgasını vurdu. Film, yönetmen, senaryo dallarında Çağan Irmak’ı üç kez sahneye çıkartan SİYAD, yardımcı erkek oyuncu bölümü dışındaki oyunculuk dallarında da “Babam ve Oğlum”u ödüllendirdi. Gecede “Anlat İstanbul” iki, “Gönül Yarası” ve “İki Genç Kız” birer ödül aldılar.

38. SİYAD Ödülleri’nin şu isimlere gitti:
En İyi Film: Babam ve Oğlum,
En İyi Yönetmen: Çağan Irmak (Babam ve Oğlum),
Mahmut Tali Öngören - En İyi Senaryo: Çağan Irmak (Babam ve Oğlum),
En İyi Görüntü Yönetmeni: Mehmet Aksın (Anlat İstanbul),
En İyi Müzik: Ortaklaşa olarak Gökhan Kırdar (Anlat İstanbul) ile Replikas (İki Genç Kız),
Cahide Sonku - En İyi Kadın Oyuncu: Hümeyra (Babam ve Oğlum),
En İyi Erkek Oyuncu: Çetin Tekindor (Babam ve Oğlum),
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Şerif Sezer (Babam ve Oğlum),
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Timuçin Esen (Gönül Yarası).

Törende, “Eğreti Gelin”le oyunculuk kariyerine başlayan Onur Ünsal da Umut Veren Genç Oyuncu Ödülü’nün sahibi olurken, Türk sinemasının önemli isimlerinden Gülşen Bubikoğlu, İzzet Günay, Şakir Eczacıbaşı, Türker İnanoğlu ve Yalçın Tura, SİYAD’dan birer Onur Ödülü aldılar.

Her yıl olduğu gibi Haftalık Antrakt Sinema Gazetesi okurlarının seçtiği yılın en beğenilen vizyon filmi ödülü de gecenin başında verildi. Okurların seçtiği “2005 Yılının En Beğenilen Filmi” de Babam ve Oğlum oldu.

Davetliler Erol Evgin’in mini konserini dinleme fırsatı bulurken önümüzdeki ay Türkiye sinemalarında vizyona girecek Syriana isimli filmin galasına da katıldılar. Türk sinema yaşamının en önemli ödül gecesi 38. kez sona ererken 39.sunda buluşmak üzere davetliler salondan ayrıldı.enigmacuture

18 Mart 2009 15:42

şaşırmadım film rekora doymadı

Cevap Yaz
Yandex.Metrica