Korkuyorum Anne 17 Mart ta vizyonda posteri Atlantik Film’in yapımcılığını üstlendiği Korkuyorum Anne, insanın doğası ve yaşam üzerine, herkesin kendisinden bir parça bulacağı samimi, sıcak bir film. Korkuyorum Anne, İstanbul’un, vapur sesleri ve martı çığlıklarıyla yankılanan sokaklarında ve evlerinde, çığlık çığlığa, omuz omuza, sırt sırta, dudak dudağa, el ele, yumruk yumruğa, göz göze, yanak yanağa yaşayan insanlarının hikayesi. Filmde Ali Düşenkalkar, Işıl Yücesoy, Köksal Engür, Şenay Gürler, Arzu Bazman, Bülent Emin Yarar ve Turgay Aydın önemli rolleri paylaşıyor.

Geçtiğimiz yıl Antalya Altın Portakal Film Şenliği'nde En İyi Senaryo Ödülü'nü kazanan Korkuyorum Anne’nin senaryosu Reha Erdem ve Nilüfer Güngörmüş’e ait. Film, bir önceki yıl ise İnsan Nedir ki ismiyle yer aldığı Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde Fipresci (Uluslararası Film Eleştirmenleri Derneği) Ödülü’nü almıştı.

Korkuyorum Anne, Ali'nin geçirdiği bir kaza ile başlıyor. Ali, kazada hafızasını kaybediyor ve filmin bütün 'insanları' kendilerini Ali'nin kafa karışıklığı ile gelen bir karmaşanın içinde buluyorlar.

Kenda Film tarafından dağıtılacak olan Korkuyorum Anne, 2003 yılında İstanbul’da çekildi. Muhteşem İstanbul manzaralarıyla bezeli filmin süresi ise 128 dakika.

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 15:42:03

6

konusu ve senaryosu ile film mükemmel.

Yandex.Metrica