Paralel Evrenin Başrolleri posteri

 

 

 

 

 

 

Hollywood dünyasında senaryolar havada uçuşurken yapımcılar tarafından kurulan hayallerde öncelikle yıldız oyunculara yer veriliyor. Ancak seçilen pek çok oyuncu çeşitli sebeplerden ötürü bu rolleri reddediyor. Kimi oyuncu bu reddettiği rolleri bir daha aklına bile getirmezken kimisinin reddettiği rol de bir anda idol haline geliyor. İşte bu tip rolleri reddeden birkaç bahtsız oyuncu ve reddetme sebepleri...

1- Gişe rekorları kıran Twilight serisinin meşhur karakteri Bella Swan ilk önce Francis Bean Cobain' e teklif edilmişti. Fakat genç oyuncu annesinin de baskısıyla, şöhretin bu yaşında onun hayatına zarar vereceğini ileri sürerek rolü geri çevirdi.

2 - Jack Nicholson The God Father filminde Michael Corleone için teklif alsa da rolü en iyi bir italyanın oynayacağını düşünen aktör sırf bu sebepten rolü geri çevirdi..

3 - Al Pacino Pretty Woman filmi için teklif aldığında role hiç sıcak yaklaşmamıştı. Karakteri çok zayıf bulduğunu söyleyen al Pacino Richard Gere'in bu ölümsüz eserde yıldızlaşmasını sağladı.

4- Bilim kurgu tarihine damgasını buran Matrix filminin baş karakteri Neo aslında Will Smith olacaktı. Fakat senaryoyu çok karmaşık bulan Smith filmi batıracağını düşünerek geri adım atmış ve filmi izledikten sonra Keanu Reeves'i çok başarılı bulduğunu belirtmiştir.

5- Danzel Washington Fincher'ın unutulmaz filmi Se7en da Dedektif David Mills rolüne uygun görülmüştü fakat filmi gereğinden fazla karanlık bulduğu için role hiç de sıcak bakmayan oyuncu rolü kabul etmediğini bildirdi. Fakat filmi izledikten sonra bu kararına çok pişman olduğunu bildirdi. 

6- John Travolta The Forest Gump filmi için teklif almıştı ama rolü reddetmesiyle Hanks rolü alarak bir Oscar sahibi oldu. Travolta söylediğine göre rolü reddettiği için bin pişman! 

7- Kate Hudson Gişe rekorları kıran Spider Man filmi için düşünülen Mary Jane'di. Fakat rolü geri çevirerek Kirsten Dunst'ın yıldızlık mertebesine ulaşmasına olanak sağladı. 

Son Yorumlar (2)

serblood2012 avatar serblood2012 21 Haziran 2013 07:47:49

görünen o ki herkes birbierine destek..
bizde köstek var..

Haqan avatar Haqan 19 Haziran 2013 22:44:18

10

İyi ki hiçbiri gerçekleşmemiş

Yandex.Metrica