Harmony Korine, Filmini 'Remix'leyecek posteri

 

 

 

 

 

 

 

Genç yaşında büyük işlere imza atan ve genelde sanat filmleri ile tanınan yönetmen Harmony Korine, son filminde Hollywood dünyasına adım atarak Disney yıldızlarının ağırlıkta olduğu kural dışı bir filmle karşımıza gelmişti. Geçtiğimiz günlerde vizyona giren 'Spring Breakers' filminin farklı tarzı belli ki Harmony Korine için yeterli olmamış. Şimdi ise aynı filmin sahnelerini kesip yeniden kurgulayarak tıpkı müzikte olduğu gibi bir remix versiyon hazırlama peşinde.

Harmony Korine, Los Angeles Time ile yaptığı röportajda 'Bu fikir aklıma müzik remixlerinden geldi. Belli yapımcılar müzikleri alıp parçalayarak düzenini bozuyorlar. Biz neden aynı şeyi uzun metraj bir film için denemeyelim? Bütün çekimleri alarak aynı filmi bir kez daha yapmak...' şeklinde konuşarak kafasındaki fikri açıkladı. Korine, bunun kesilip biçilerek berbat edilecek ilk film olduğunu gururla belirtiyor.

Lionsgate tarafından 9 Temmuz'da raflarda yerini alacak olan Spring Breakers DVD'si, orijinal kontentinte bu remix versiyonunu içermeyecek.

Son Yorumlar (1)

Alevrin avatar Alevrin 23 Haziran 2013 17:21:32

Harmony Korine'ı koklasak sanatın kokusunu öğrenmiş olacağız resmen... Bu ne yaratıcılıktır arkadaş...

Yandex.Metrica