Gen lerimize kadar korkacağız! posteri Yaklaşık 1 milyon dolarlık bütçeyle çekilen film ‘Gen’, 7 Nisan’da gösterime giriyor. Jay Jay Johanson’un ‘Sudden Death’ ve ‘So Tell The Girls’, Grup 110’nun ise ‘Gölge’ isimli şarkılarının kullanıldığı ‘Gen’in yapımcıları Tiglon ve Dada Film.

Gala öncesi basın mensuplarının karşısına çıkan ‘Gen’ film ekibi, ilk uzun metraj deneyimleri hakkında yöneltilen soruları yanıtladı.

Togan Gökbakar - yönetmen: 21 yaşında böyle bir filmi çekmek çok onur verici bir ayrıcalık. Ama filmde benim yaşımdan doğan herhangi bir problem yok. Aksine gençlerin bakış açısından, daha dinamik, şu ana kadar izlemediğiniz tarzda görüntülere sahip, daha alternatif bir film izleyeceksiniz.

Şahan Gökbakar - oyuncu: Biraz bıçak sırtı bir durum benim adıma, ama sanıyorum üstesinden geldim. Onu da nereden anlayacağım; eğer insanlar sinemaya gidip “Şahan’a da çok güldük” diye çıkmazsa, başarılıyım; çünkü hakikaten bana gülmeyecekler bu filmde.

Doğa Rutkay - oyuncu: Bunun senaryosunu okuduğumda hem oyunculuğumda farklı bir yönümü gösterebilme imkanım vardı, hem Türkiye’de çekilen bir tür filmi olmasıyla önem taşıyan bir film. Eminim önemli bir yerde yer alacaktır ‘Gen’ filmi.

Kokteylin ardından Doğa Rutkay’ın Psikiyatr Doktor Deniz’i, Şahan Gökbakar’ın ise tehlikeli bir akıl hastasını canlandırdığı film beyazperdeye yansıdı. Doktor Deniz’in göreve yeni başladığı akıl hastanesinde üç gün içinde işlenen akıl almaz cinayetleri konu alan yapım izleyenleri bir hayli etkiledi.

Galaya katılanların da görüşleri genelde olumluydu:
Gürgen Öz - oyuncu: İnsanlar biraz kasıldı tabii haliyle. Yani gerilimli sahneler vardı, gerçekten gerildik. Çekimleri çok estetik ve hızlı buldum.

Özge Özder - oyuncu: Ben çok başarılı buldum. Özellikle görüntüler, efektler, müzik, oyunculuklar zaten çok iyi bir kadroyla çalışılmış.

Akasya Aslıtürkmen - oyuncu: Bence çok başarılı; en azından arkasından gelecek filmlerin yolunu açacak bir proje. Yönetmeni çok beğendim.

Yeni dönem Türk Sineması’nın korku-gerilim türündeki sayılı örneklerinden biri olan ‘Gen’in artı puan alan yönlerinden biri de Veli Kuzlu imzalı görüntüleri...

Veli Kuzlu - görüntü yönetmeni: Bu tabii ki biraz matematikle alakalı bir şey. Togan’ın da bu konuda bana çok desteği oldu; nasıl bir görsellik yakalayacağımızı gösterdim çeşitli filmlerden. Sahneleri kurarken kamerayı nereye yerleştireceğimizi daha önceden planlıyorduk ve ışıklarımızı ona göre kuruyorduk. Kaynak : ntvmsnbc

  • İlgili yapım:

    Gen Gen

Son Yorumlar (1)

enigmacuture avatar enigmacuture 18 Mart 2009 15:33:03

10

farklı bir denemeydi. bence güzeldi.

Yandex.Metrica