Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İstanbul Film Akademisi’nde Bir Akşam

26 Temmuz 2013 16:04

Genç sinemacılara ve kendini sinema alanında geliştirmek isteyen herkese kapısı açık olan İstanbul Film Akademi öğrencilerine sadece  teknik eğitim vermiyor aynı zamanda yaratıcılıklarını geliştirmek için de değişik atölye çalışmaları düzenliyor.

İşte bu çalışmalardan biri olan Dışavurumcu Sanat Terapisi adlı çalışma yaratıcılığını geliştirmek isteyen sinema öğrencilerine kendileri ile yüzleşerek içlerindeki potansiyeli açığa çıkarmalarına ortam sağlıyor. Yaklaşık 4 saat süren çalışma uzman Bulgar eğitmen Elitsa Piyusha'nın liderliğinde giderken dil İngilizce olduğu için bir de çevirmen eşlik ediyor derse. 

Her atölye çalışmasında farklı bir sanat tekniği uygulanıyor ve yaptığınız etkinliğin arından Eğitmen Piyusha az önce yapmış olduğunuz çalışmadan sizin sıkıntılarınızı açığa çıkarıp kendinizi daha rahat hissetmeniz için size tavsiyeler veriyor.

En son yapılan atölye çalışmasında katılımcılar bir süre ayna ile kolay bir meditasyon yaptıktan sonra oto portrelerini özgürce bir kağıda çizerek birbirleri ile paylaştılar. Etkinlik sırasında ortaya çıkan duygusal durumları serbest bırakan eğitmen Piyusha, her katılımcının bu çalışmadan bir şeyler alarak evine dönmesini sağlıyor.

Ayrıntılı bilgi için www.istanbulfilmakademi.com

Bu atölye hakkındaki fikirlerinizi bizlerle paylaşın...

 Yandex.Metrica