Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

1. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Düzenleniyor

24 Nisan 2006 00:00
Bizler sendika yöneticisi ve aktivisti, sinema emekçisi, Halkevi üye ve yöneticileri, üniversite öğretim üyeleri olarak 1-7 Mayıs 2006 tarihlerinde İstanbul ve Ankara’da I. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali’ni düzenliyoruz.

Türkiye’de ilk defa yapilacak olan festivale katılımınızı ve her türden katkınızı bekliyoruz. Yarışmasız bir festival olan İsçi Filmleri Festivali’nin amacı:
• Tüm dünyadan işçi sınıfının yaşamını ve mücadelesini anlatmak,
• İşçi sınıfı mücadelesine dair film veya belgesel yapan kişi ve grupların deneyimlerini paylaşmak ve ortaklaştırmak,
• İşçilerin, işsizlerin, öğrencilerin, köylülerin ve kadınların mücadelesini ve tüm dünyadan halkların isyanını gösteren çalısmaları yaygınlaştırmaktır.

Bu festivalin Türkiye’de ve dünyada işçi filmlerine olan ilgiyi artıracağına ve üretimlerini teşvik edeceğine inanıyoruz. Festival, kitlesel 1 Mayıs etkinliklerinin olacağı Mayıs ayının ilk haftasında yapılacaktır. 30 Nisan 2006 tarihinde dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen konukların da katılımıyla, Taksim 1 Mayis 1977 gösterisinde öldürülen 37 kişinin anısına Kazancı Yokuşu’nda anma töreni gerçekleştirilecek, 1 Mayıs gösterisine katılım sağlanacak ve o hafta içinde sürmekte olan bir işçi direnişi ziyaret edilecektir.

1-7 Mayıs 2006 tarihleri arasında dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen konukların da katılımıyla, film gösterimlerinin yanı sıra paneller, çalışma atölyeleri, tartışmalar ve sergiler gerçekleştirilecektir.

Festival ile ilgili olarak daha fazla bilgi için bizimle bağlantı kurabilirsiniz.

Dayanışma duygularımızla,

DİSK / Basın-İş DİSK / Sine-Sen Halkevleri Sendika.Org

I. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali Tel 0212 245 82 65 Fax 0212 245 70 10 Eposta:
festival@sendika.orgenigmacuture

18 Mart 2009 15:28

işçi emeğine destek olmaız gerekiyor. özellikle sinemada

Cevap Yaz
Yandex.Metrica