Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Şeytan-ı Racim 13 Eylül'de Vizyona Giriyor...

11 Ağustos 2013 16:30

İstanbul'da Üniversitede okuyan ve iki ev arkadaşı olan Emrah ve Salih'in hayatları Salih'in Havas ilmine duyduğu ilgi ve merak sonsuza kadar değişir.

Cin'ler âleminin ürkütücü varlıklarını kendi emri altına alarak isteklerini gerçekleştirmeleri için kullanmaya karar veren Salih ve hiçbir şeyin farkında olmayan masum ev arkadaşı Emrah kendini bir anda bu korkunç döngünün içinde bulurlar. Emrah'ın hiç huzuru kalmamıştır. Her gece şiddetini daha da artıran kâbuslar ve ürkütücü olaylar zinciri başlar.

13 Eylül'de vizyona girecek olan filmde gerçek Cin çağırma duaları ve ritüelleri uygulandı. Ayrıca 600 yıllık Cin çağırma bilgileri içeren tarihi Havas ilmi kitabı da kullanıldı. Gerçek Cin çağırma ve korunma muskaları, mühürleri ve şifa tasları filmde önemli yer teşkil ediyor. Murat Bardakçı'nın arşivinden gerçek cin çağırma Vefk'i ise filmde en önemli sahnede kullanıldı.

Çarpılma ve cin çağırma sahnelerinin gerçekçiliği nedeniyle set ekibinden rahatsızlananlar etkilenerek seti bırakanlar dahi oldu. 

Başrollerinde; Altan Gördüm, Uğur Güneş ve Ertunç Uygun'un yer aldığı, yönetmenlik koltuğuna Arkın Aktaç'ın oturduğu Şeytan-ı Racim, korkunun tanımını değiştirmek için beyaz perdeye geliyor.

Türk korku filmlerinin en sık rastlanan hikayesi olan Cin hikayeleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Filmi izlemeyi planlıyor musunuz?Yandex.Metrica