Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ashton Kutcher, Steve Jobs'a Dönüşürken

11 Ağustos 2013 17:36

Steve Jobs'ın Apple'ı kurma ve onu yaşatma sürecini anlatacak olan Jobs filmi için Ashton Kutcher, karakterine hazırlık sürecini anlattı. Üç ay süren çalışma sürecini anlatan Ashton Kutcher şunları söyledi:

"Filmin senaryosu benim için büyük bir kaynaktı ama okuduktan sonra aklımda kalan bir kaç soru oldu. Steve Jobs'ın verdiği kararları neden verdiğini ya da bazı durumlarda neden hep aynı şekilde hareket ettiğini merak ettim. İlk olarak Steve Jobs'ın da söyleşi yaptığı bir belgesel olan "Silicon Valley Historical Association" belgeselini izledim.

Bu yaptıklarımın hepsi onun 'persona'sını (kişiliğin dış dünya ile olan bölümü) anlamak içindi. Fakat benim asıl amacım ise Steve Jobs'ın tutarlı davranış kalıplarını ve fikirlerini öğrenmekti. Öğrendiğim en önemli şeylerden biri ise çeşitli eğitimlerin kazandırdığı tecrübeye değer verdiğiydi. Bu gibi bilgileri öğrendikten sonra özellikle beden diline önem vermeye çalıştım. Onun yürüyüşü, konuşma şekli, jest ve mimiklerini öğrenmeye başladım. Cevap vermeden önce küçük bir duraksamasını ve aksanını öğrendim. Bu süreç içinde fark ettiğim en önemli şey ise; "nasıl bir insan" sorusundan daha çok "neden böyle bir insan" sorusu karakteri çözmede çok daha önemliydi.

Daha sonra okuduğu kitapları okumaya (Autobiography of a Yogi: Paramahansa Yogananda, Mucusless Diet Healing System: Arnold Ehret, Be Here Now: Ram Dass), hayran olduğu sanatçıları incelemeye (Bauhaus, Folon, Ansel Adams), yediği yemekleri yemeye (Üzüm, havuç suyu, patlamış mısır) başladım. Son olarak da Steve Jobs'ın tanıdığı ve beraber çalıştığı insanlarla (Alan Kay, Avi Tevanian, Jeffery Katzenberg, Mike Hawley ve daha bir çoğu) görüştüm..."

Merakla beklenen film 16 Ağustos Cuma günü Türkiye'de vizyona girecek...

 Sizce bütün bu hazırlıklar Ashton Kutcher'ı, Jobs yapmaya yetecek mi?Yandex.Metrica