Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

4. Malatya Uluslararası Film Festivali'nin Tarihleri Açıklandı

11 Ağustos 2013 18:36

Malatya Valiliği'nin koordinasyonunda, Malatya Kayısı Araştırma-Geliştirme ve Tanıtma Vakfı tarafından; T.C. Kültür Bakanlığı, Başbakanlık Tanıtma Fonu, Malatya Belediyesi veİnönü Üniversitesi'nin destekleri ile bu yıl dördüncüsü düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivali'nin tarihleri açıklandı. Festival bu yıl 15-21 Kasım 2013 tarihleri arasında düzenlenecek.

Osman Alkan (Yapımcı), Burçak Evren (Sinema Tarihçisi), İhsan Kabil (Sinema Eleştirmeni), Hüseyin Hüsnü Kılıç (Yapımcı), Esin Küçüktepepınar (Sinema Eleştirmeni),Alin Taşçıyan (Sinema Eleştirmeni), Nazif Tunç (Yönetmen), Hülya Uçansu (Akedemisyen)ve Gökhan Yorgancıgil (Yönetmen) isimlerinden oluşan Danışma Kurulu'nun destekleri ile hazırlanan 4. Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında usta yönetmenlerin filmleri; bağımsız sinemanın son örnekleri; ülkemizden ve dünyadan kısalar ve belgeseller gibi farklı başlıklar altında oluşturulmuş seçkiler; ulusal ve uluslararası yarışma filmleriyle birlikte 130'a yakın film gösterilecek. Gösterimlerin birçoğu yönetmen ve oyuncuların katılımıyla olurken,  gösterimler sonrası söyleşiler gerçekleştirilecek.     

Film gösterimlerinin yanı sıra gerçekleşecek pek çok sergi, seminer, atölye çalışmaları ve söyleşilerle festival ile Malatyalılar ve sinemaseverler bu yıl da sanat dolu bir hafta geçirecek.Yandex.Metrica