Turgut Özatay Vefat Etti posteri Türk sinemasında “Kötü Adam” tiplemesiyle iz bırakan Turgut Özatay, akciğer kanseri teşhisiyle iki gün önce kaldırıldığı SSK Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vefat etti. Özatay’ın cenazesi, yarın, Teşvikiye Camii’nde öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilecek.
       İzmir Alaşehir’de 1927 yılında doğan Özatay, “Kahraman Denizciler” filmiyle sinemaya girdi. Önceleri başrollerde oynayan Turgut Özatay, daha sonra “kötü adam” tiplemesiyle beyaz perdede ünlendi. “Preveze Öncesi” adlı televizyon filmi de bulunan Özatay, çok sayıda filmde rol aldı.
       Özatay’ın rol aldığı filmlerden bazıları şöyle: “Ateşten Damla”, “Kırık Çanaklar”, “Yangın Var” ve “Hızlı Yaşayanlar”. Yaklaşık bir yıl önce oynadığı filmlerin afiş ve sahnelerinden oluşan bir de albüm hazırlayan Özatay, albümün sonunda, “Yıllar yılı Türk sinemasına emek vermiş bir sanatçının hayatı boyunca beklentisi, duygu zenginliği ve insanlar tarafından sevilmek, anılmak, kalıcı bir şey bırakmaktır” diye yazmıştı. Kaynak : www.ntvmsnbc.com

Son Yorumlar (2)

ordulu ordulu avatar ordulu ordulu 01 Haziran 2011 13:36:06

Allah Rahmet Eylesin

kariz_ma_35 avatar kariz_ma_35 09 Kasım 2009 02:31:11

muhteşem bir sanatçıyı kaybettik türkiyenin başı sağolsun

Yandex.Metrica