Yanaki ve Milton Manaki'nin Filmleri İlk Kez Altın Portakal'da posteri

Yanaki ve Milton Manaki kardeşlerin 19. Yüzyılın sonları ve 20. Yüzyılın ilk döneminde yapımını üstlendiği filmler, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle düzenlenen 50. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali içinde yer alan "Pelikülün İzinde" programı kapsamında sinemaseverlerle buluşturulacak. 

Pelikülün İzinde programı 6 ve 7 Ekim 2013 tarihinde AKM Perge Salonu'nda gerçekleştirilecek. "Fotoğraf makinesi ve film kamerasının sihirbazları" Manaki Kardeşler, 7 Ekim günü tam gün devam edecek özel bir sergi ve Makedonya Sinematekinden Igor Stardelov'un katılacağı bir söyleşi ile sinema severlere sunulacak.

Manaki kardeşlerin İngiltere'den aldıkları "Camera 300" ile çektiği filmler arasında İkinci Meşrutiyet kutlamaları, Türk süvari, piyade ve topçularının geçit töreni, büyük bir Romanya heyetinin Makedonya ziyareti, Piskopos Emilianos'un Grevena'daki cenaze töreni, Osmanlı Padişahı V. Mehmed Reşat'ın Selanik ve Manastır ziyaretleri, yer alıyor.

Yapılacak olan sergi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Son Yorumlar

Yandex.Metrica